Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przemyskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w październiku ubiegłego roku. Pokrzywdzony w wyniku działalności oszusta stracił wtedy prawie 60 tys. zł. W procederze brał udział mężczyzna ze zdjęcia.
Przemyska policja opublikowała jego wizerunek na swoich kanałach internetowych. Prosi osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę, mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, o kontakt pod numerem telefonu 47 823 34 22 lub 47 823 33 10.
Do oszustwa, w którym brał udział poszukiwany, doszło dokładnie 13 października ub.r. w Przemyślu. Z pokrzywdzonym skontaktował się wówczas telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta, przekonując go, że padł on ofiarą nieuczciwych pracowników banku. Dla uwiarygodnienia całej sytuacji dodał, że policjanci odnaleźli podrobiony dokument tożsamości z danymi poszkodowanego, a w finale nakazał mu pójść do banku i wypłacić swoje oszczędności. Zaznaczył przy tym, że mogą być zagrożone utratą w wyniku działania pracownika banku. Przestraszony mężczyzna wszystkie wskazówki zrealizował i tak stracił niemal 60 tysięcy złotych, przekazując je wskazanej przez rozmówcę osobie. Był nią młody człowiek ze zdjęcia.
Jeśli kojarzysz tego mężczyznę, pilnie skontaktuj się w przemyską policją lub najbliższą jednostką policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze