Jeszcze tylko kilka dni i na przemyskim stoku ruszy pełną parą sezon wiosna – lato 2019. Od soboty, 27 kwietnia, regularnie kursować będzie kolej krzesełkowa.
Wszyscy amatorzy przejazdów kolejką mogą już zacierać ręce. Od kolejnej soboty, 27 kwietnia, czyli wraz ze startem sezonu wiosenno-letniego, z obiektu korzystać będą mogli piesi i rowerzyści. Kolej krzesełkowa z ul. Sanockiej, czyli ze znajdującej się tam dolnej stacji wyciągu narciarskiego, regularnie kursować będzie do niedzieli, 1 września.
Będziemy mogli skorzystać z przejazdu:
– 27 i 28 kwietnia (w g. 10.00 – 18.00);
– od 1 do 5 maja włącznie (w g. 10.00 – 18.00);
– w weekend 1 i 2 czerwca oraz w Boże Ciało, 20 czerwca i dwa kolejne czerwcowe weekendy – 22, 23 oraz 29 i 30 czerwca (g. 10.00 – 18.00);
– we wszystkie weekendy lipca, tj. 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 i 28 tego miesiąca (w g. 10.00 – 18.00;
– w dwa pierwsze weekendy sierpnia (czyli 3, 4, 10 oraz 11), a także 15, 17, 18, 24, 25 i 31 sierpnia br. w godzinach 10.00 – 18:00;
– oraz 1 września br.; w g. 10.00 – 18.00.
Za przejazd kolejką ze stacji dolnej do podnóża stoku i z powrotem zapłacimy 8 zł, natomiast za przejazd od podnóża stoku na Zniesienie (ul. Pasteura) i z powrotem 10 zł. Przejazd na obu trasach w jedną stronę kosztował będzie 10 zł, a w obie 15 zł. Karnet 5-przejazdowy dla rowerzystów za przejazd koleją górną (od podnóża stoku na Zniesienie) kosztował będzie 15 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stok-kolejka,ludzie 'najdroższa inwestycja w kraju'słabo mi się robi na samą myśl
Cena zdecydowanie wygórowana wręcz zaporowa nie tylko dla mieszkańców.Nie wspomnę o zorganizowanej turystyce.Jedynie atrakcja "wyciąg' może tylko wystraszyć.A może kolejka ma planowo zbankrutować.
Panie Prezydencie, nadal domagam się upublicznienia kosztów stoku za cały okres tj od projektowania do dnia dzisiejszego.
Osobiście od lat jako przem lub obecnie przemyski obserwator apelowałem do Chomy, obecnie do Bakuna o dokonanie bilansu strat i zysków tego sztandarowe pomysłu wyborczego Chomy czyli głównie strat miejskiej kasy i naszych lokalnych podatków. Ale moje apele to rzucanie groch o ścianę, na zasadzie, mówił dziad do obrazów, tylko te obrazy jakieś dziwnie małomówne, nie uznają dziada jako partnera do rozmowy. Ale dziad widzi szerzej widzi to okropne dziadostwo w samym centrum mieściny, te krzywe, obejrzane chodniki, okropny brud szczególnie w okolicach tych okropnych rynków i bazarów i Przemyskie hity czyli obdarte totalnie z tynków, zbazgrane kamienice i domki, syf nie do opisania. Widzę jako dobry wnikliwe obserwator że od miesięcy nie remontuje się kamienic, niemal wokół, zaś natychmiastowego remontu, przynajmniej odmalowania wymaga ok. 1oo budynków w samym centrum miesciny, hej Kukizowcy, na co czekajcie, na co liczyć, może za kilka lat odejdziecie jak Chomy w spokoju zadowoleni z osiągnięć zostawiając problem następcom.
W okresie zimowym stok dla Przemyśla błogosławieństwo.Młodziez ,dzieci i dorosli maja sie gdzie wyżyć .Zdrowo wyżyc.Ceny też są przystępne.A prawie wszystkie dzieciaki umieja jeżdźć na nartach lub deskach. I to jest wielki sukces.Natomiast w lecie też atrakcja szczególnie dla turystów ale ceny niestety są zaporowe.
No, jak we własnym zakresie pomalowali koło na czerwono to można powiedzieć śmiało, że bardzo pracowici i zaangażowani są ci pracownicy Posir-u. I to pewnie nie jest ich ostatnie słowo, aż strach pomyśleć co jeszcze pomalują, żeby tylko farby nie brakło.
To nic kolego, mam zamiar o ile tylko będę żył apelować o ujawnienie kosztów stoku przez cały okres prezedentury p. Bakuna. Żadnej łaski nam nie robi, mamy prawo do informacji. Nie ma znaczenia że jak pisze Tadeusz młodzi wyśmienicie się w zimie bawią na stoku, niech się bawią , ja chcę wiedzieć ile nas ta zabawa kosztuje. Inni młodzi jak czytam w sąsiednim wątku mają zamkniętą salę sportową przy szkole podstawowej nr 16Domagam się informacji ile pieniędzy wydali mieszkańcy miasta na stok. Jak będę miał okazję to zadam też to samo pytanie osobiście . O ile pan Prezydent mnie zlekceważy to uczynię to samo na w stosunku do niego przy kolejnych wyborach. Dodam do tego jeszcze prywatne środki finansowe na kampanię pt "lekceważenie mieszkańców miasta przez Prezydenta Bakuna" I mam nadzieję że nie będę jedyny w tym zakresie.
Od samego poczatku był to pomysł głupi.Nie wszyscy pamietaja,że nad Sanocką miał byc postawiony most.Czyli kolej dolna jest nie potrzebna i przynosi same straty.Podczas realizacji inwestycji wycinali drzewa,ale odbiorca był decydent bo budował i deski na każdej budowie sa potrzebne.Kolej nr 2 bez potrzeby budowano most który tylko utrudnia narciarzom zycie.Tylko patrzec jak "przewojówka" kolei nr 2 za jakis czas wyladuje w potoku.Kto skrzetnie ukrywa istnienie rynny snowbordowej za 2 mln?Tamtedy jest połozony rura gazowa która jest praktycznie odkryta,a teren jest usowiskowy.Nie chce juz wspomniec stacje pomp bo to jest jedna wielka fuszerka.
Stok-kolejka,ludzie 'najdroższa inwestycja w kraju'słabo mi się robi na samą myśl
Cena zdecydowanie wygórowana wręcz zaporowa nie tylko dla mieszkańców.Nie wspomnę o zorganizowanej turystyce.Jedynie atrakcja "wyciąg' może tylko wystraszyć.A może kolejka ma planowo zbankrutować.
Panie Prezydencie, nadal domagam się upublicznienia kosztów stoku za cały okres tj od projektowania do dnia dzisiejszego.