25 stycznia nastąpiło przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo OSP w Kramarzówce. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości. To kolejny wóz strażacki, który zasilił lokalne jednostki OSP w ostatnich tygodniach.
Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego to powód do świętowania dla strażackiej społeczności. Nie co dzień bowiem dostaje się „prezent” wart około miliona złotych. Gmina Pruchnik stała się beneficjantem rządowego programu, w którego ramach, z pieniędzy pozyskiwanych z tytułu mandatów i kar nakładanych za przestępstwa przez sądy, z tzw. Funduszu Sprawiedliwości finansowany jest zakup sprzętu ratującego życie dla jednostek OSP. Pruchnik na nowy wóz dla OSP w Kramarzówce uszczknął ze tej puli 890 tys. zł. Zakup nowego auta z całą pewnością cieszy. Poprawi poziom bezpieczeństwa w gminie, nie zaspokaja jednak wszystkich potrzeb. W jedenastu jednostkach OSP na terenie gminy Pruchnik jest 7 wozów średnich i 5 lekkich, z czego tylko dwa, w tym ten jeden nowo oddany, mają mniej niż 30 lat[paywall] .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze