Reklama

Kolejna jednostka OSP z nowym wozem

09/02/2019 09:30

25 stycznia nastąpiło przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo OSP w Kramarzówce. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości. To kolejny wóz strażacki, który zasilił lokalne jednostki OSP w ostatnich tygodniach.

Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego to powód do świętowania dla strażackiej społeczności. Nie co dzień bowiem dostaje się „prezent” wart około miliona złotych. Gmina Pruchnik stała się beneficjantem rządowego programu, w którego ramach, z pieniędzy pozyskiwanych z tytułu mandatów i kar nakładanych za przestępstwa przez sądy, z tzw. Funduszu Sprawiedliwości finansowany jest zakup sprzętu ratującego życie dla jednostek OSP. Pruchnik na nowy wóz dla OSP w Kramarzówce uszczknął ze tej puli 890 tys. zł. Zakup nowego auta z całą pewnością cieszy. Poprawi poziom bezpieczeństwa w gminie, nie zaspokaja jednak wszystkich potrzeb. W jedenastu jednostkach OSP na terenie gminy Pruchnik jest 7 wozów średnich i 5 lekkich, z czego tylko dwa, w tym ten jeden nowo oddany, mają mniej niż 30 lat[paywall] .

Pierwsi przy wypadkach

Zgodnie z obyczajem przekazanie nowego sprzętu miało charakter uroczysty. Wójt gminy Pruchnik Wacław Szkoła przyjął z tej okazji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz senatora Mieczysława Golbę. W wydarzeniu wziął także udział wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak. Licznie zgromadziła się też brać strażacka. Na spotkaniu był obecny bryg. Zygmunt Jasiłek, zastępca komendanta powiatowego PSP w Jarosławiu, a towarzyszyło mu liczne grono naczelników i prezesów okolicznych jednostek OSP. W trakcie wydarzenia M. Warchoł i M. Golba oraz M. Trojak zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. – Jesteście pierwsi przy wypadkach, tych wypadków jest dużo i zdajemy sobie sprawę, że żeby ratować życie ludzkie, sprzęt jest potrzebny – mówił w pełnym kurtuazji przemówieniu, jakich tego dnia wygłoszono kilka, Mieczysław Golba. Po tej części oficjalnej kluczyki do nowego wozu przekazał strażakom podsekretarz stanu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama