Zapoczątkowana przez przeworszczanina Ryszarda Łuczyka 12 lat temu akcja „Makulatura na misje” przynosi wspaniałe owoce w postaci kolejnych studni wybudowanych dla mieszkańców afrykańskiej ziemi. Niedawno oddana i poświęcona została trzydziesta siódma. Będzie służyła mieszkańcom wioski Ademegola w Kamerunie.
Dzięki zaangażowaniu niestrudzonego Ryszarda Łuczyka i Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku każdy kilogram makulatury zebranej na Podkarpaciu w ramach szlachetnej akcji przekłada się na określoną ilość wody dla Afryki. Systematycznie mamy tego namacalne dowody w postaci kolejnych wybudowanych tam studni, o czym regularnie informujemy. Kontenery stałe przeworskiej grupy, do której cały czas można wrzucać makulaturę w ramach trwającej nieprzerwanie zbiórki, rozstawione są w różnych miejscowościach naszego województwa.
– Mam też wiele życzliwych akcji ludzi, którzy koordynują zbiórkę w miejscach, gdzie kontenera nie mamy. Pomagamy zresztą nie tylko w budowie kolejnych studni w Afryce, ale też Kościołowi rozwijającemu się na Białorusi i Ukrainie. Wszystkim, którzy nas wspierają, z całego serca dziękuję za zrozumienie naszej akcji i proszę o jeszcze – regularnie zachęca na naszych łamach do przekazywania makulatury koordynator przedsięwzięcia R. Łuczyk, z którym można się skontaktować pod numerem telefonu 504 168 549.
Reklama
Finał niedawno zakończonej zbiórki na budowę kolejnej studni w Afryce świętowano niedawno hucznie w wiosce Ademegola w Kamerunie, gdzie woda pitna to rzecz bezcenna. W Kamerunie na misji przebywa wciąż przeworszczanin ks. Marek Kapłon. Kilkanaście dni temu poświęcił on studnię w obecności mieszkańców Ademegola, nadając wydarzeniu uroczystą oprawę. Patronką studni została Matka Boża Pani Przeworska i to właśnie jej imię nosi cenny nabytek[paywall] .
„Dziękujemy wszystkim organizatorom i ofiarodawcom. Akcja Makulatura na misje ciągle trwa i można się dołożyć do tego pięknego dzieła. Zbędna makulatura może stać się cennym darem dla najbardziej potrzebujących. Wszystko to jest możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu i ofiarności. (..) Mieszkańcy Ademegola są bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w ich wiosce jest już studnia” – podsumował wydarzenie w swoich mediach społecznościowych ks. Marek Kapłon.
Reklama
Tuż przed poświęceniem modlono się też w intencji Grupy Charytatywnej z Przeworska podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w kaplicy pw. Zesłania Ducha Świętego w Ademegola.
Jest to już 37. studnia wykopana w Afryce dzięki akcji „Makulatura na misje”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze