Reklama

Kolejna studnia w Kamerunie oddana społeczności. Mieszkańcy Podkarpacia mają wielkie serca!

Zapoczątkowana przez przeworszczanina Ryszarda Łuczyka 12 lat temu akcja „Makulatura na misje” przynosi wspaniałe owoce w postaci kolejnych studni wybudowanych dla mieszkańców afrykańskiej ziemi. Niedawno oddana i poświęcona została trzydziesta siódma. Będzie służyła mieszkańcom wioski Ademegola w Kamerunie.

Dzięki zaangażowaniu niestrudzonego Ryszarda Łuczyka i Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku każdy kilogram makulatury zebranej na Podkarpaciu w ramach szlachetnej akcji przekłada się na określoną ilość wody dla Afryki. Systematycznie mamy tego namacalne dowody w postaci kolejnych wybudowanych tam studni, o czym regularnie informujemy. Kontenery stałe przeworskiej grupy, do której cały czas można wrzucać makulaturę w ramach trwającej nieprzerwanie zbiórki, rozstawione są w różnych miejscowościach naszego województwa.

– Mam też wiele życzliwych akcji ludzi, którzy koordynują zbiórkę w miejscach, gdzie kontenera nie mamy. Pomagamy zresztą nie tylko w budowie kolejnych studni w Afryce, ale też Kościołowi rozwijającemu się na Białorusi i Ukrainie. Wszystkim, którzy nas wspierają, z całego serca dziękuję za zrozumienie naszej akcji i proszę o jeszcze – regularnie zachęca na naszych łamach do przekazywania makulatury koordynator przedsięwzięcia R. Łuczyk, z którym można się skontaktować pod numerem telefonu 504 168 549.

Reklama

Finał niedawno zakończonej zbiórki na budowę kolejnej studni w Afryce świętowano niedawno hucznie w wiosce Ademegola w Kamerunie, gdzie woda pitna to rzecz bezcenna. W Kamerunie na misji przebywa wciąż przeworszczanin ks. Marek Kapłon. Kilkanaście dni temu poświęcił on studnię w obecności mieszkańców Ademegola, nadając wydarzeniu uroczystą oprawę. Patronką studni została Matka Boża Pani Przeworska i to właśnie jej imię nosi cenny nabytek[paywall] .

„Dziękujemy wszystkim organizatorom i ofiarodawcom. Akcja Makulatura na misje ciągle trwa i można się dołożyć do tego pięknego dzieła. Zbędna makulatura może stać się cennym darem dla najbardziej potrzebujących. Wszystko to jest możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu i ofiarności. (..) Mieszkańcy Ademegola są bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w ich wiosce jest już studnia” – podsumował wydarzenie w swoich mediach społecznościowych ks. Marek Kapłon.

Reklama

Tuż przed poświęceniem modlono się też w intencji Grupy Charytatywnej z Przeworska podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w kaplicy pw. Zesłania Ducha Świętego w Ademegola.

Jest to już 37. studnia wykopana w Afryce dzięki akcji „Makulatura na misje”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/09/2024 14:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama