Reklama

Kolejne nasadzenia w Jarosławiu

22/05/2021 11:48

W ubiegły piątek, 14 maja, w pięciu punktach miasta dokonano zupełnie nowych nasadzeń. Przestrzeń miejską Jarosławia zazieleni 86 głogów świerków, klonów i lip.

W Jarosławiu przeprowadzono drugą już w tym roku dużą akcję sadzenia drzew. W pasie drogowym ul. Wyspiańskiego posadzono 11 głogów, na stadionie miejskim przy ul. Piekarskiej wysadzono głównie świerki: srebrne i pospolite – razem 27 drzewek.

Na ul. Chłopickiego w pasie drogowym znaleziono miejsce na[paywall] 16 klonów czerwonych kolumnowych, a na ul. 29 Listopada, także w pasie drogowym, zasadzono 12 sztuk klonów czerwonych kolumnowych. Wreszcie 5 klonów czerwonych kolumnowych oraz 15 lip drobnolistnych ozdobiło os. Prośbów. Łącznie miejskie tereny wzbogaciły się o 86 nowych drzew.

– To całkowicie nowe nasadzenie wykonywane w ramach umowy, jaką miasto zawarło na podstawie zamówienia publicznego pn. „Realizacja zadań związanych z bieżącym utrzymaniem terenów zieleni i parków należących do Gminy Miejskiej Jarosław w 2021” z Jarosławskim Przedsiębiorstwem Komunalnym – mówi Iga Kmiecik z jarosławskiego urzędu miasta.

Wspomniana umowa opiewa na kwotę 550 tys. zł i obejmuje utrzymanie w porządku i dobrym stanie prawie całej zielni komunalnej, w tym także realizowanie planu nasadzeń.

– JPK w ramach ww. umowy i na jej potrzeby zakupiło w preferencyjnych cenach sadzonki drzew (ok. 500 sztuk), które pielęgnuje we własnym zakresie, tak aby podrosły i wzmocniły się, a następnie nadawały do nasadzeń wykonywanych na terenie miasta – zdradza szczegóły przedsięwzięcia rzecznik ratusza.

To druga w krótkim odstępie czasu taka akcja, ale – jak przekonuje I. Kmiecik – miasto nie powiedziało jeszcze w tej materii ostatniego słowa. – Możliwe, że w bieżącym roku będą prowadzone kolejne tego typu akcje, na przykład jesienią – podsumowuje.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-05-22 18:47:40

    I o to chodzi, jak najmniej wycinać i jak najwięcej sadzić !!!DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama