W ubiegły piątek, 14 maja, w pięciu punktach miasta dokonano zupełnie nowych nasadzeń. Przestrzeń miejską Jarosławia zazieleni 86 głogów świerków, klonów i lip.
W Jarosławiu przeprowadzono drugą już w tym roku dużą akcję sadzenia drzew. W pasie drogowym ul. Wyspiańskiego posadzono 11 głogów, na stadionie miejskim przy ul. Piekarskiej wysadzono głównie świerki: srebrne i pospolite – razem 27 drzewek.
Na ul. Chłopickiego w pasie drogowym znaleziono miejsce na[paywall] 16 klonów czerwonych kolumnowych, a na ul. 29 Listopada, także w pasie drogowym, zasadzono 12 sztuk klonów czerwonych kolumnowych. Wreszcie 5 klonów czerwonych kolumnowych oraz 15 lip drobnolistnych ozdobiło os. Prośbów. Łącznie miejskie tereny wzbogaciły się o 86 nowych drzew.
– To całkowicie nowe nasadzenie wykonywane w ramach umowy, jaką miasto zawarło na podstawie zamówienia publicznego pn. „Realizacja zadań związanych z bieżącym utrzymaniem terenów zieleni i parków należących do Gminy Miejskiej Jarosław w 2021” z Jarosławskim Przedsiębiorstwem Komunalnym – mówi Iga Kmiecik z jarosławskiego urzędu miasta.
Wspomniana umowa opiewa na kwotę 550 tys. zł i obejmuje utrzymanie w porządku i dobrym stanie prawie całej zielni komunalnej, w tym także realizowanie planu nasadzeń.
– JPK w ramach ww. umowy i na jej potrzeby zakupiło w preferencyjnych cenach sadzonki drzew (ok. 500 sztuk), które pielęgnuje we własnym zakresie, tak aby podrosły i wzmocniły się, a następnie nadawały do nasadzeń wykonywanych na terenie miasta – zdradza szczegóły przedsięwzięcia rzecznik ratusza.
To druga w krótkim odstępie czasu taka akcja, ale – jak przekonuje I. Kmiecik – miasto nie powiedziało jeszcze w tej materii ostatniego słowa. – Możliwe, że w bieżącym roku będą prowadzone kolejne tego typu akcje, na przykład jesienią – podsumowuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I o to chodzi, jak najmniej wycinać i jak najwięcej sadzić !!!DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
I o to chodzi, jak najmniej wycinać i jak najwięcej sadzić !!!DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL