Obecna kadencja rady miejskiej w Pruchniku naznaczona jest zmianami personalnymi. W ubiegłym roku zmarł radny Zbigniew Zając i w przeprowadzonych w lutym wyborach uzupełniających zastąpił go Jan Pieszo. Ostatnio natomiast mandat złożyła radna Katarzyna Kos, ale dodatkowych wyborów nie będzie.
W porządku 29. sesji Rady Miejskiej w Pruchniku znalazły się punkty dotyczące zmian w budżecie, zmiany w wieloletniej prognozie finansowej gminy dotyczące udzielenia pomocy finansowej województwu czy ustanowienia na terenie gminy pomników przyrody. Omawiano też przebieg konsultacji społecznych dotyczących zmiany granicy pomiędzy Pruchnikiem a Jodłówką, wynikającej z chęci dostosowania jej przebiegu do biegu nowo powstałej drogi.
Sesję zdominowały jednak sprawy dotyczące składu rady. Przede wszystkim pełnoprawnym jej członkiem został Jan Pieszko, wybrany w lutowych wyborach uzupełniających. Świeżo upieczony radny złożył ślubowanie oraz otrzymał zaświadczenie potwierdzające członkostwo w radzie. Na tym jednak nie koniec zmian, bo swojego mandatu zrzekła się reprezentująca KW Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Kos. Powodem takiej decyzji był wybór przez radną określonej ścieżki zawodowej. Objęła ona stanowisko dyrektora szkoły, a tej funkcji, zgodnie z prawem, nie może łączyć z mandatem radnej. Na radzie odczytano również obwieszenie komisarza wyborczego w Przemyślu o nieprzeprowadzaniu wyborów uzupełniających.
Decyzja radnej K. Kos nie wpłynie na układ sił w pruchnickiej radzie. Wiązała się jednak z pewnymi przetasowaniami w jej strukturze. Radna Kos pełniła bowiem funkcję wiceprzewodniczącej rady i konieczne było wyłonienie jej następcy. W trakcie przeprowadzonego tajnego głosowania nowym wiceprzewodniczącym został Marek Drapała.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze