Reklama

Kolejne zaprzysiężenie „terytorialsów” [ZDJĘCIA]


9 sierpnia br. w Duńkowiczkach odbyła się trzecia w tym roku przysięga żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rekruci przysięgali na sztandar wspólnie z nowo powołanymi z 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy.


Słowa roty przysięgi wojskowej w wyjątkowej scenerii Fortu XI „Duńkowiczki” wypowiedziało prawie 100 ochotników z rejonu działania 20. Przemyskiej BOT, którzy gotowi są strzec niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności Ojczyzny. Nowo zaprzysiężeni żołnierze właśnie ukończyli szkolenie podstawowe. Wśród nich znaleźli się młodzi i starsi, pracujący i uczący się, którzy w czasie wolnym postanowili zapoznać się z podstawami wojskowego rzemiosła, m.in.: strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 81% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/09/2025 19:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama