08/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W Fort XI Duńkowiczki odbyła się uroczystość przysięgi wojskowej, w której wzięło udział blisko 100 ochotników z rejonu 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze ukończyli szkolenie podstawowe, poświęcając czas wolny na naukę wojskowego rzemiosła. Dowódca brygady, płk Daniel Błotko, gratulując rekrutom, podkreślił znaczenie ich roli w zapewnianiu bezpieczeństwa i suwerenności kraju. Młodzi i starsi, pracujący i uczący się, podjęli decyzję o służbie dla Ojczyzny, realizując motto jednostki Zawsze gotowi, zawsze blisko. Różnorodność i determinacja nowo wcielonych stanowią siłę 20. Przemyskiej BOT, która oferuje możliwość równoległego rozwoju zawodowego, osobistego i wojskowego. Szereg szkoleń oraz szansa na przejście do zawodowej służby wojskowej czekają na żołnierzy. Mieszkańcy regionu, chcący dołączyć do WOT, mogą składać wnioski do odpowiedniego centrum rekrutacji lub kontaktując się z rekruterem. Wojsko staje otworem dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił i służyć ojczyźnie.
20. Przemyska BOT