Reklama

Kolejni ochotnicy stawili się w koszarach [ZDJĘCIA]


13 lutego br. w siedzibie 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” w Przemyślu odbyło się pierwsze w br. wcielenie ochotników do granicznej brygady OT w ramach „Ferii z WOT”.


Tym razem ponad 130 ochotników podjęło decyzję, aby dołączyć do przemyskiej brygady Obrony Terytorialnej.

– Wcielenie to początek żołnierskiej drogi, która pozwala zrealizować swoje marzenia i sprawdzić się w warunkach odbiegających od tradycyjnego domowego życia oraz przeżyć w inny sposób czas zimowej przerwy od nauki. Najpierw rejestracja i śniadanie. Później umundurowanie, sprawy administracyjne, poznanie zasad, jakimi w czasie tak zwanej szesnastki będą się kierować nowo wcieleni adepci żołnierskiego rzemiosła, a w dniu następnym uroczyste wręczenie broni

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 66% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/03/2026 09:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości