13 lutego br. w siedzibie 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” w Przemyślu odbyło się pierwsze w br. wcielenie ochotników do granicznej brygady OT w ramach „Ferii z WOT”.
Tym razem ponad 130 ochotników podjęło decyzję, aby dołączyć do przemyskiej brygady Obrony Terytorialnej.
– Wcielenie to początek żołnierskiej drogi, która pozwala zrealizować swoje marzenia i sprawdzić się w warunkach odbiegających od tradycyjnego domowego życia oraz przeżyć w inny sposób czas zimowej przerwy od nauki. Najpierw rejestracja i śniadanie. Później umundurowanie, sprawy administracyjne, poznanie zasad, jakimi w czasie tak zwanej szesnastki będą się kierować nowo wcieleni adepci żołnierskiego rzemiosła, a w dniu następnym uroczyste wręczenie broni
Reklama
– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze