12 marca br. w Jarosławiu kolejni ochotnicy zostali powołani do pododdziałów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.
Szkolenie rekrutów odbywać się będzie w trybie weekendowym. Powołanie w tym trybie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach prowadzonych jednym ciągiem przez 16 dni[paywall].
– Zajęcia będą prowadzone weekendowo, w soboty i niedziele. Pierwszy dzień to przyjęcie, umundurowanie i wyekwipowanie ochotników oraz czas na dopełnienie wszystkich formalności ewidencyjnych. Zwykle w tym samym dniu rekruci poddawani są testowi oceny sprawności fizycznej, który obejmuje „test wejściowy” z wychowania fizycznego. Wyniki sprawdzianu zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności motorycznych kandydatów – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
Podczas szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Zajęcia prowadzone przez instruktorów 3 PBOT przygotowywane są wg zasady – „minimum teorii, maksimum praktyki”. Szkolenie taktyczne łączy wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze