Reklama

Kolejny podróżnik z fałszywymi stemplami. To już 200 w tym roku

Jak podaje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, od początku roku funkcjonariusze zatrzymali już blisko 200 fałszywych stempli kontroli granicznej. Głównym powodem fałszerstw jest chęć zalegalizowania przeterminowanego pobytu na terytorium państw strefy Schengen.

Jeden z ostatnich przypadków miał miejsce na przejściu w Medyce, gdzie 8 października na wjazd do Polski zgłosił się 43-letni obywatel Gruzji. W jego paszporcie widniały m.in. stemple podróży do Aten i Mediolanu.

Analiza dokumentu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu pozwoliła ustalić, że pieczątki są podrobione.

Paszport został zatrzymany, a mężczyzna usłyszał zarzuty związane z wykorzystaniem nieprawdziwych dokumentów.

Gruzin poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości