Z okazji pięknego jubileuszu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym nie zabrakło byłych i obecnych członkiń koła, władz samorządowych i dyrektorów przeworskich instytucji. Było wesoło, momentami ckliwie i podniośle, a życzeniom, gratulacjom i kwiatom nie było końca.
W roli gospodarza witającego gości wystąpiła Maria Mrzygłód, obecna przewodnicząca koła. Jednym z najważniejszych punktów spotkania, które odbyło się 17 lutego, była prezentacja historii koła opracowana przez Krystynę Wajdę, a przedstawiona przez Renatę Starczewską[paywall] . W jej trakcie wspominano dotychczasowe przewodniczące KGW Gorliczyna I. Funkcję tę pełniły kolejno: Zofia Zięzio, Danuta Mścirz, Maria Drzystek, Władysława Seweryn, Maria Mrzygłód i Krystyna Wajda. Po tej nieco nostalgicznej podróży w przeszłość nastąpił czas podziękowań i gratulacji. Kolejka pragnących wyrazić podziw dla działalności KGW czy złożyć jego członkiniom życzenia wszystkiego, co najlepsze, była długa. Ustawili się w niej m.in.: wójt gminy Daniel Krawiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukasz Mróz, dyrektor Muzeum w Przeworsku Katarzyna Ignas. Życzenia złożyła również koleżanka jubilatek z „konkurencyjnego” KGW w Grzęsce Stanisława Mucha.
Część oficjalną zwieńczył Zespół Śpiewaczy „Cantus” z Gorliczyny, który po swoim występie wespół ze zgromadzonymi na jubileuszu gośćmi zaintonował nieodzowne w tej sytuacji Sto lat. Jak zwykle przy takiej okazji popis dały panie z KGW – sala dzięki ich staraniom była pięknie przyozdobiona, a wypieki i potrawy przygotowane na tę podniosłą okoliczność były jak zawsze perfekcyjne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaraz, czy to nie było za głębokiej komuny ? Komu to służyło ?
Zaraz, czy to nie było za głębokiej komuny ? Komu to służyło ?