We wtorek, 6 stycznia, punktualnie o g. 10, trzy orszaki – czerwony króla Kacpra, zielony króla Melchiora i niebieski króla Baltazara wyruszyły z trzech różnych miejsc, by o g. 10.30 spotkać się przy drewnianej stajence, gdzie pokłoniły się Świętej Rodzinie.
Hasłem tegorocznego orszaku było zawołanie: „Kłaniajcie się królowie!”, stanowiące fragment pastorałki „Do szopy, hej pasterze”.
Inspiracją do jego wyboru były dwie rocznice: Rok jubileuszowy ogłoszony przez papieża Franciszka z okazji 2025-lecia narodzin Chrystusa, który jest Królem Świata i naszych serc oraz 1000-lecie koronacji pierwszego polskiego króla Bolesława Chrobrego. Pastorałka opowiada o tym, że Jezus jest godzien czci, jest wyjątkowym Królem, który na sianie, wśród bydląt ma tron i służbę swą, a my wszyscy jesteśmy wezwani, aby paść na kolana, aby uczcić niebios Pana
Reklama
– podsumowują organizatorzy – burmistrz miasta i gminy Jawornik Polski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaworniku Polskim.
Uczestnicy wydarzenia wzięli udział również we mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła oraz we wspólnym kolędowaniu przy stajence. Czekał też na nich ciepły poczęstunek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze