Na pięciu kolejowych dalekobieżnych trasach pasażerowie będą podróżować w zmodernizowanych wagonach. Warunki jazdy będą znacznie lepsze. Stacją początkową jednej z tras jest Przemyśl Główny.
Kilka dni temu PKP Intercity SA odebrało 40 wagonów zmodernizowanych przez firmę PESA z Bydgoszczy. Kontrakt na ich modernizację kolej podpisała w kwietniu 2018 r. Łącznie wyższy standard zyska 60 wagonów. Łączny koszt to 248 mln zł brutto. Unowocześnione wagony będą kursować na[paywall] terenie całej Polski.
Każdy z nich posiada obecnie trzy przedziały klasy pierwszej (łącznie 18 miejsc siedzących) i bezprzedziałową częścią klasy drugiej z 48 miejscami siedzącymi. Są wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele, gniazdka elektryczne oraz bezprzewodowy internet. Modernizacja objęła także instalację elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, wzmacniaczy sygnału GSM/LTE oraz toalet z zamkniętym układem.
Jak już wspomnieliśmy, zmodernizowane wagony kursować będą na pięciu trasach. Jedna z nich szczególnie zainteresuje mieszkańców naszego regionu, bo to linia Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski.
Pozostałe trasy to: Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok, Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – Białystok, Kraków/Lublin – Katowice – Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – Świnoujście oraz Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Komfort to może jest, ale dlaczego te pociągi tak długo wloką się nad polskie morze? Zanim człowiek rozpocznie urlop, już po przyjeździe będzie zmęczony.
2 lata temu jechałam z niepełnosprawnym dzieckiem 16 godzin zwykłym wagonem męka nieziemska, kupując bilety pani tylko taki przejazd zaproponowała twierdząc że niepełnosprawnym zniżki na np wagon sypialniany się nie należą przy czym dodała ze i tak nie ma takiego wagonu przy składzie którym będziemy jechać
To już nie będziemy jeżdzić jak kiszone ogórki czy śledzie ?
Komfort to może jest, ale dlaczego te pociągi tak długo wloką się nad polskie morze? Zanim człowiek rozpocznie urlop, już po przyjeździe będzie zmęczony.
2 lata temu jechałam z niepełnosprawnym dzieckiem 16 godzin zwykłym wagonem męka nieziemska, kupując bilety pani tylko taki przejazd zaproponowała twierdząc że niepełnosprawnym zniżki na np wagon sypialniany się nie należą przy czym dodała ze i tak nie ma takiego wagonu przy składzie którym będziemy jechać
To już nie będziemy jeżdzić jak kiszone ogórki czy śledzie ?