Reklama

Kompleks boisk otwarty! Na murawie rywalizowali samorządowcy, rodzice i uczniowie

Uroczyste przecięcie wstęgi w obecności króla strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej Grzegorza Laty, władz – nie tylko lokalnego szczebla – oraz mieszkańców przypieczętowało oddanie do użytku inwestycji za blisko 1,5 mln zł. Społeczność gminy Stubno zyskała profesjonalny, wielofunkcyjny sportowy obiekt, który służyć będzie przez długie lata.

Niemałych emocji dostarczyło mieszkańcom gminy Stubno otwarcie najnowszej, zrealizowanej na jej terenie inwestycji. 18 listopada uroczyście oddano bowiem do użytkowania kompleks wielofunkcyjnych boisk, który powstał przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Stubnie.

Nowy obiekt to nie lada gratka dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Składają się na niego: boisko do piłki nożnej o nawierzchni z syntetycznej trawy oraz wielofunkcyjne boisko o[paywall] nawierzchni poliuretanowej, w obrębie którego zlokalizowano z kolei boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, a także trzytorową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej i skocznię do skoku w dal.


To jeszcze nie wszystko. Kompleks uzupełniają też: piłkochwyty, ciągi komunikacyjne i oświetlenie boisk, a także infrastruktura w postaci ławek i koszy na śmieci. Zgodnie z zapowiedzią z obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale też wszyscy mieszkańcy gminy.

Reklama

Podczas uroczystości otwarcia wójt gminy Stubno Ryszard Adamski podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie kompleksu.

Gośćmi wydarzenia, oprócz miejscowej szkolnej społeczności, byli: posłowie Mieczysław Kasprzak, Tadeusz Chrzan i Marek Rząsa, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, gminni radni wraz z przewodniczącym Rady Gminy Stubno Tomaszem Serafinem, sołtysi miejscowości gminy Stubno, wicestarosta przemyski Marek Kudła, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato.

Rangę wydarzenia podkreśliły okolicznościowy apel i występ szkolnej młodzieży, którą przygotowany panie Bożena Serafin i Barbara Kohut-Jaroch. Na finał przetestowano nowy obiekt, rozgrywając mecz piłki nożnej. Na nowej murawie zmierzyli się samorządowcy, rodzice i uczniowie.

Na koniec warto dodać, że cała inwestycja kosztowała 1 mln 472 tys. 722,70 zł, przy czym 600 tys. zł z tej kwoty pochodziło z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały niegdyś PGR-y, a 650 tys. zł z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (udało się je pozyskać w ramach konkursu „Rosnąca Odporność”).

Resztę wyłożyła z własnego budżetu gmina Stubno.

Reklama


fot.UG Stubno
Nowy obiekt to nie lada gratka dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama