W „Rzeczpospolitej” niedawno ukazała się informacja o tym, że posłowie (z różnych partii) będą pracować nad uchwałą wyrażającą wdzięczność państwa polskiego wobec koni i roli, jaką odegrały w historii gospodarczej i politycznej naszego kraju. W uzasadnieniu projektu (zgłoszonego przez organizacje pozarządowe, a wspieranego przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt), przeczytać można o „pomocy i oddaniu”, jakie w trakcie wielu wydarzeń historycznych okazywały Polakom konie, a także znaleźć można sugestię, że koń powinien dołączyć do „panteonu polskich symboli”, podobnie jak orzeł i… bocian. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to w pierwszej chwili jak żart, a jednak sprawa jest całkiem prawdziwa i w gruncie rzeczy poważna.
Gdy już przestał mnie bawić patos użytych w tekście określeń, zacząłem się zastanawiać nad ideą owego pomysłu i ona już taka śmieszna nie jest. Pomysłodawcom idzie bowiem o prawną ochronę tego zwierzęcia, tak by nie mogło ono być traktowane jedynie jako siła robocza albo materiał na mięso (to, nawiasem mówiąc, bardzo znamienne, że Polacy co prawda koniny nie jedzą, ale chętnie wysyłają do zagranicznych rzeźni stare, wierne, lecz niemające już sił do pracy Siwki).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bandy UPA zabiły tysiące Polaków, Żydów, Ormian, Romów i Rosjan.Może napiszesz felieton o wojnie Ukraińsko- Żydowskiej/Ukraińsko-Armeńskiej/2Ukraińsko-Polskiej?Wasza alternatywana wersja historii jest wytworem chorej wyobraźni.
Drogi kolego, masz oczywiście 100% racji, gdyż jak człek zacznie szanować wszystkie żywe istoty to w ten czas sam będzie szanował swego bliźniego i nie robił mu krzywdy, a jak tego nie zrobi to...może jeden cytat w temacie:''Dopóki człowiek nie obejmie współczuciem wszystkich żywych stworzeń, dopóty on sam nie będzie mógł żyć w pokoju'' - Dr ALBERT SCHWEITZER
Jedź nauczać do Banderolandu.Stawiają pomniki ludobójcom. Jedzą mięso!Kocur pojechał do Anglii. Wraca na święta.
Myślę też, że oprócz zaprzestania spożywania szczątków bestialsko zamęczonych i pomordowanych isto WCIELONYCH... YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENU..ludzie powinni również odrzucić wszelkie psycho -patologiczne używki z alkoholem na czele, tu odpowiedni cytat;''Wszyscy ludzie, którzy żywią się mięsem i krwią oraz podniecają się mocnymi trunkami mają rozpaloną i przeżółconą krew, jaka ich czyni na tysięczne sposoby wściekłymi, lecz najpotworniejszym szaleństwem tychże jest szał przelewania krwi swych bliźnich'' - WOLTER
święte słowa!Upowcy piją za dużo wódki. Dlatego są tacy agresywni.
Bandy UPA zabiły tysiące Polaków, Żydów, Ormian, Romów i Rosjan.Może napiszesz felieton o wojnie Ukraińsko- Żydowskiej/Ukraińsko-Armeńskiej/2Ukraińsko-Polskiej?Wasza alternatywana wersja historii jest wytworem chorej wyobraźni.
Drogi kolego, masz oczywiście 100% racji, gdyż jak człek zacznie szanować wszystkie żywe istoty to w ten czas sam będzie szanował swego bliźniego i nie robił mu krzywdy, a jak tego nie zrobi to...może jeden cytat w temacie:''Dopóki człowiek nie obejmie współczuciem wszystkich żywych stworzeń, dopóty on sam nie będzie mógł żyć w pokoju'' - Dr ALBERT SCHWEITZER
Jedź nauczać do Banderolandu.Stawiają pomniki ludobójcom. Jedzą mięso!Kocur pojechał do Anglii. Wraca na święta.