Reklama

Koncert na znak solidarności z Ukrainą

20/04/2023 13:57

W geście wsparcia dla narodu ukraińskiego – w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na naszych wschodnich sąsiadów – w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu odbył się recital fortepianowy w wykonaniu wybitnego pianisty Aleksandra Kozińskiego.

Za fortepianem zasiadł Aleksander Koziński. Artysta pochodzi ze Lwowa. Jest absolwentem najbardziej renomowanej uczelni muzycznej na świecie – Konserwatorium Moskiewskiego.

Po studiach przez 30 lat pracował na Akademii Muzycznej we Lwowie. Równocześnie dużo koncertował zarówno we własnej ojczyźnie, jak i w Rosji, Kazachstanie, Niemczech i Polsce.

Od ponad 20 lat jest nauczycielem fortepianu i akompaniatorem w podkarpackich szkołach muzycznych. Jego wiedza i doświadczenie są cenione przez muzyków, a jego lekcje stanowią dla uczniów niezapomniane doświadczenie.

Pianista wykonuje utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, jazzowej, a także własne aranżacje na tematy muzyki ukraińskiej, rosyjskiej, cygańskiej, węgierskiej oraz włoskiej, co pozwala mu zaprezentować publiczności szeroki wachlarz muzycznych doznań. Nie inaczej było podczas wieczoru polsko-ukraińskiej muzyki.

W trakcie koncertu jarosławscy melomani usłyszeli znane utwory polskie z lat 20. i 30. w opracowaniu Aleksandra Kozińskiego, a także improwizacje popularnych utworów muzyki ukraińskiej.

Na sali zabrzmiały m.in. takie piosenki i pieśni, jak: „Tylko we Lwowie”, „Niebieska chusteczka”, „Zacznij od Bacha”, „Barka”, „Ciom, ciom ziemla moja” czy „Oj ,nie switi misjacieńku”.

Reklama

W ten oto sposób – za pomocą muzyki – wyrażona została solidarność jarosławskiego środowiska muzycznego z narodem ukraińskim w tym trudnym dla niego czasie.


fot.MD
Aleksander Koziński oczarował słuchaczy szerzej nieznaną w Polsce, a bardzo ciekawą muzyką ukraińską.


fot.MD
Jarosławscy miłośnicy muzyki wysłuchali wyjątkowej gry na fortepianie w wykonaniu Aleksandra Kozińskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rasputin_881 2023-04-21 17:08:15

    szkoda ze nie robiliscie koncertow jak ukrainskie wojsko zaczlo strzelac i bombardowac donbas od 2014 roku tylko dlatego ze ludzie tam mieszkajacy od lat mowicy po rosyjsku nie chcieli uczyc sie ukrainskiego. Gdzie w tedy byliscie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama