W geście wsparcia dla narodu ukraińskiego – w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na naszych wschodnich sąsiadów – w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu odbył się recital fortepianowy w wykonaniu wybitnego pianisty Aleksandra Kozińskiego.
Za fortepianem zasiadł Aleksander Koziński. Artysta pochodzi ze Lwowa. Jest absolwentem najbardziej renomowanej uczelni muzycznej na świecie – Konserwatorium Moskiewskiego.
Po studiach przez 30 lat pracował na Akademii Muzycznej we Lwowie. Równocześnie dużo koncertował zarówno we własnej ojczyźnie, jak i w Rosji, Kazachstanie, Niemczech i Polsce.
Od ponad 20 lat jest nauczycielem fortepianu i akompaniatorem w podkarpackich szkołach muzycznych. Jego wiedza i doświadczenie są cenione przez muzyków, a jego lekcje stanowią dla uczniów niezapomniane doświadczenie.
Pianista wykonuje utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, jazzowej, a także własne aranżacje na tematy muzyki ukraińskiej, rosyjskiej, cygańskiej, węgierskiej oraz włoskiej, co pozwala mu zaprezentować publiczności szeroki wachlarz muzycznych doznań. Nie inaczej było podczas wieczoru polsko-ukraińskiej muzyki.
W trakcie koncertu jarosławscy melomani usłyszeli znane utwory polskie z lat 20. i 30. w opracowaniu Aleksandra Kozińskiego, a także improwizacje popularnych utworów muzyki ukraińskiej.
Na sali zabrzmiały m.in. takie piosenki i pieśni, jak: „Tylko we Lwowie”, „Niebieska chusteczka”, „Zacznij od Bacha”, „Barka”, „Ciom, ciom ziemla moja” czy „Oj ,nie switi misjacieńku”.
W ten oto sposób – za pomocą muzyki – wyrażona została solidarność jarosławskiego środowiska muzycznego z narodem ukraińskim w tym trudnym dla niego czasie.

fot.MD
Aleksander Koziński oczarował słuchaczy szerzej nieznaną w Polsce, a bardzo ciekawą muzyką ukraińską.

fot.MD
Jarosławscy miłośnicy muzyki wysłuchali wyjątkowej gry na fortepianie w wykonaniu Aleksandra Kozińskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.szkoda ze nie robiliscie koncertow jak ukrainskie wojsko zaczlo strzelac i bombardowac donbas od 2014 roku tylko dlatego ze ludzie tam mieszkajacy od lat mowicy po rosyjsku nie chcieli uczyc sie ukrainskiego. Gdzie w tedy byliscie?
szkoda ze nie robiliscie koncertow jak ukrainskie wojsko zaczlo strzelac i bombardowac donbas od 2014 roku tylko dlatego ze ludzie tam mieszkajacy od lat mowicy po rosyjsku nie chcieli uczyc sie ukrainskiego. Gdzie w tedy byliscie?