Reklama

Koncert pełen refleksji

Mieszkańcy gminy Przeworsk oddali hołd świętemu Janowi Pawłowi II i Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu podczas wzruszającego koncertu „Nie lękajcie się!”, który wybrzmiał 27 czerwca w kościele parafialnym w Mirocinie.

– W muzyczną podróż śladami Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego zabrały słuchaczy zespoły „Szafirowe Nutki” i „Skowronki”, a także Chór „Veritas” z Nowosielec pod batutą Tomasza Piątka. Gościem specjalnym był dobrze znany lokalnej publiczności Mateusz Mijal. Koncert zwieńczyła[paywall] „Barka”. Ulubioną pieśń Karola Wojtyły wspólnie wykonali wszyscy uczestnicy wydarzenia – relacjonuje Justyna Solarz, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku, który wraz z wójtem gminy Przeworsk oraz parafią pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie był organizatorem wydarzenia.

Podczas uroczystości zaprezentowali się także laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Ludzie, których Pan sobie upodobał”, a ich występów z uwagą wysłuchało wielu znamienitych gości.

W uroczystości wzięli udział m.in. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk czy wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Paweł Tworek. Koncert patronatem honorowym objął metropolita przemyski abp Adam Szal.

Reklama


fot.GOK Przeworsk
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama