Od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, której przewodniczył ks. dr Jan Gołąb rozpoczęło się uwielbienie św. Jana Pawła II: „Szukałem was a teraz wy przyszliście do mnie”.
Kazanie głoszone przez proboszcza rozborzańskiej parafii przypominało jak ważne jest dla współczesnego człowieka przykazanie miłości bliźniego i troska o wspólne życie.
Po nabożeństwie, oficjalna część została zainaugurowana przez wójta gminy Przeworsk Daniela Krawca, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzatę Jarosińską- Jedynak, wicewojewodę podkarpackiego – Jolantę Sawicką oraz członkinię Zarządu Województwa Podkarpackiego– Annę Huk.
Następnie rozpoczął się koncert uwielbienia, podczas którego[paywall] zaprezentowali się: zespół wokalno – instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana pod dyrygenturą Tadeusza Kałamarza, zespół Szafirowe Nutki z Rozborza i Mirocina, którego opiekunem muzycznym jest Anna Bieniasz – Markowicz, oraz chór „Veritas” z Nowosielec pod kierownictwem Tomasza Piątka.
Przed zgromadzoną publicznością swoje wiersze i piosenki prezentowali też laureaci I Międzygminnego Konkursu „Miejcie odwagę żyć dla Miłości. Uroczystośc uświetnił też gość honorowy wydarzenia – zespół wokalny „Singing Souls” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie i instrumentaliści pod kierownictwem Wojciecha Jakubca.
Na zakończenie, publiczność wspólnie z artystami odśpiewała ulubiona pieśń Ojca Świętego - „Barkę”. Organizatorami Koncertu byli: Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, Gmina Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. Koncert został zorganizowany w partnerstwie z Gminą Zarzecze i Centrum Kultury w Zarzeczu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze