Reklama

Koncert uwielbienia w rozborzańskiej parafii

Od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, której przewodniczył ks. dr Jan Gołąb rozpoczęło się uwielbienie św. Jana Pawła II: „Szukałem was a teraz wy przyszliście do mnie”.

Kazanie głoszone przez proboszcza rozborzańskiej parafii przypominało jak ważne jest dla współczesnego człowieka przykazanie miłości bliźniego i troska o wspólne życie.

Po nabożeństwie, oficjalna część została zainaugurowana przez wójta gminy Przeworsk Daniela Krawca, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzatę Jarosińską- Jedynak, wicewojewodę podkarpackiego – Jolantę Sawicką oraz członkinię Zarządu Województwa Podkarpackiego– Annę Huk.

Następnie rozpoczął się koncert uwielbienia, podczas którego[paywall] zaprezentowali się: zespół wokalno – instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana pod dyrygenturą Tadeusza Kałamarza, zespół Szafirowe Nutki z Rozborza i Mirocina, którego opiekunem muzycznym jest Anna Bieniasz – Markowicz, oraz chór „Veritas” z Nowosielec pod kierownictwem Tomasza Piątka.

Reklama

Przed zgromadzoną publicznością swoje wiersze i piosenki prezentowali też laureaci I Międzygminnego Konkursu „Miejcie odwagę żyć dla Miłości.  Uroczystośc uświetnił też gość honorowy wydarzenia – zespół wokalny „Singing Souls” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie i instrumentaliści pod kierownictwem Wojciecha Jakubca.

Na zakończenie, publiczność wspólnie z artystami odśpiewała ulubiona pieśń Ojca Świętego -  „Barkę”. Organizatorami Koncertu byli: Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, Gmina Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. Koncert został zorganizowany w partnerstwie z Gminą Zarzecze i Centrum Kultury w Zarzeczu.

Reklama

 


fot.Justyna Solarz
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama