Zapraszamy na dwa przedsięwzięcia, które w ten weekend odbędą się w Domu Ukraińskim (Narodnyj Dim) w Przemyślu.

– Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Ukraińców, którzy z tęsknoty za ziemią ojczystą postanowili wrócić z ziem, na które ich przesiedlono w ramach Akcji „Wisła” w 1947 r. Na miejsce powrotu wybrali mityczny Przemyśl. Spektakl opowiada o ich marzeniach, rozterkach, zmaganiach. Wspomnienia zostały spisane w 2019 r. wśród mieszkańców Przemyśla. A inni mieszkańcy zostali aktorami i autorkami scenariusza opowieści o naszej społeczności – opowiada Igor Horków, przewodniczący przemyskiefo oddziału Związku Ukraińców w Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze