Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz szesnasty ogłasza konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.
Obejmuje on swym zasięgiem powiaty: jarosławski, przeworski, przemyski i lubaczowski, a zapraszane są do niego osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież w kategorii „Mistrz-Uczeń”, wykonujące pisanki tradycyjną technikami: batikową, drapaną oraz współczesną, jednak nawiązującą do tradycyjnego wzornictwa naszego regionu. Prace na konkurs należy dostarczyć do CK w dniach: 23 marca w g. 8 – 16 lub 24 marca w g. 10 – 18, do Działu Informacyjno-Metodycznego (II piętro), tel. 16 678 20 09 w. 534. Regulamin konkursu i karty zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej CK www.ck.przemysl.pl, w zakładce regulaminy.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 marca, podczas „Kwietnej niedzieli” – XVI Jarmarku Rękodzieła Ludowego w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie pisanki będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Jest to cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły itp., wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia, a także podpatrzeć ich warsztat pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Piękne.
tak