Reklama

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

09/03/2015 08:04

Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz szesnasty ogłasza konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.

Obejmuje on swym zasięgiem powiaty: jarosławski, przeworski, przemyski i lubaczowski, a zapraszane są do niego osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież w kategorii „Mistrz-Uczeń”, wykonujące pisanki tradycyjną technikami: batikową, drapaną oraz współczesną, jednak nawiązującą do tradycyjnego wzornictwa naszego regionu. Prace na konkurs należy dostarczyć do CK w dniach: 23 marca w g. 8 – 16 lub 24 marca w g. 10 – 18, do Działu Informacyjno-Metodycznego (II piętro), tel. 16 678 20 09 w. 534. Regulamin konkursu i karty zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej CK www.ck.przemysl.pl, w zakładce regulaminy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 marca, podczas „Kwietnej niedzieli” – XVI Jarmarku Rękodzieła Ludowego w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie pisanki będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Jest to cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły itp., wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia, a także podpatrzeć ich warsztat pracy. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2015-03-15 20:31:06

    Piękne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    u - niezalogowany 2015-03-16 06:57:13

    tak

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości