Reklama

Kontrterroryści szturmowali rzeszowski wieżowiec

Na terenie jednego z budynków w Rzeszowie funkcjonariusze z tamtejszego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali niebezpiecznych przestępców. Działania przypominały sceny z filmów kryminalnych, tymczasem okazały się szkoleniem, podczas którego kontrterroryści mierzyli się z sytuacją całkiem możliwą w realnej rzeczywistości.

Grudniowa akcja była jednym z cyklicznych szkoleń pomagających wypracować umiejętności, które mogą zostać wykorzystane w realnych warunkach. Rzeszowski obiekt DevelopRes pozwalał na realną symulację działań i dał możliwość przetrenowania m.in. zatrzymywania niebezpiecznych przestępców oraz szturmu na budynek z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki. Stworzono warunki zbliżone do realnych działań bojowych, wcześniej wprowadzając funkcjonariuszy w przygotowany scenariusz działań i omawiając specyfikę budynku. Na finał podsumowano i omówiono założenia trenowane.

 

Reklama

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości