Spore zamieszanie wśród mieszkańców ulicy Glazera wywołali pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, malujący koperty dla niepełnosprawnych.
Między blokami przy ulicy Glazera 1 i 3 istnieje parking osiedlowy dla mieszkańców. Zazwyczaj zaparkowanych jest tam ok. 30 samochodów, należących do mieszkańców zamieszkujących owe bloki. Wyznaczone zostały tam dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
„(...) Ta liczba miejsc była i jest wystarczająca, bo[paywall] więcej osób niepełnosprawnych w naszych dwóch blokach po prostu nie ma. Ostatnio odmalowano na niebiesko te miejsca i o dziwo, mimo wyraźnego znaku pionowego, stojącego tu od kilku lat, wskazującego, że dla niepełnosprawnych wyznaczono dwa miejsca postojowe, panowie wymalowali dla nich aż cztery miejsca. Mamy zatem pytanie, gdzie my, osoby z bloków numer jeden i trzy, mamy parkować swoje pojazdy? Czyżby panowie przewidywali wzrost liczby osób niepełnosprawnych w naszych blokach? A może zarezerwowali te miejsca dla innych z innych bloków lub ulic?” – czytamy w e-mailu, który dotarł do naszej redakcji.
Parking ten, mimo że znajduje się na terenie należącym do Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, leży w gestii Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Prezes spółdzielni Zbigniew Kurosz powiedział, że być może taka sytuacja wynika z... cwaniactwa. – Znam co najmniej kilka takich miejsc, choćby na osiedlu Rycerskim, gdzie osoby pełnosprawne deklarują wożenie osób niepełnosprawnych i dzięki temu gwarantują sobie miejsce parkingowe – powiedział.
W wypadku parkingu między blokami przy ulicy Glazera 1 i 3 takiej sytuacji nie ma. Wyjaśnił to dyrektor przemyskiego ZDM-u Jacek Cielecki. – Tam wszystko jest zgodnie z prawem i przepisami. Miejsca zostały odnowione i odmalowane. Nie dołożono czy nie zabrano tam ani jednego miejsca. W dalszym ciągu są dwa. Tyle, że od początku tego roku obowiązują nowe przepisy, według których jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej ma mieć 3,60 metra szerokości. Razem dwa miejsca parkingowe muszą liczyć 7,20 metra. Być może wizualnie wygląda to tak, jakby zabrano jedno, dwa miejsca, ale my musimy trzymać się przepisów – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stworzono dwa miejsca parkingowe przy bloku nr.1 , niejednokrotnie korzystają z tego miejsca inni mieszkańcy tej ulicy, dlaczego nie stworzono po jednym miejscu przy bloku nr.1 i nr.3, z braku terenu na dodatkowe miejsca do parkowania można by przeznaczyć tereny pomiędzy blokami po ich uprzednim utwardzeniu, tak zrobiono np. na Kazanowie, na osiedlu Kosynierów itd, może Zarząd Dróg Miejskich pomyśli o pozostałych mieszkańcach tych bloków.
Teraz namnożyło się tych inwalidów, cwaniaczki załatwiają sobie zaświadczenia żeby mieć parking. A wychodzi taki z samochodu sprawniej niż nie jeden zdrowy kierowca.
Nie życzę nikomu aby były osobami niepełnosprawnymi
z chęcią jak by to było możliwe zamieniłbym się z Tobą , jakim trzeba być cwaniakiem i głupcem aby komuś zazdrościć posiadania zaświadczenia, nie życzę Ci tego ale jeszcze wszystko przed Tobą, obyś pozostał w zdrowiu
To prawda cwaniactwo tych osób z zaświadczeniem o niepełnosprawności nie zna granic. Proszę osoby, które z tych miejsc korzystają o nie wstawianie ubolewania, że wszyscy pozostali mogą znaleźć się w ich przypadku. Osoby niepełnosprawne powinny pozbyć się kierowania i parkowania pojazdami mechanicznymi w miejscach parkowania przed blokami, gdzie tych miejsc brakuje. W tym przypadku zrozumieniem jest podwiezienie tych osób przez znajomych z oznaczeniem, ale tylko na czas określony. Niektórzy zajmują te oznaczone miejsca parkingowe całe lata z nich nie korzystając. Na chwilę obecną jestem wstanie w tym opisanym przypadku podać nazwiska osób korzystających z tego przywileju, którzy z powodu braku miejsc przy bloku 1,3 i 5 zorganizowali sobie gwarancję bezpiecznego parkowania jak widać na załączonym zdjęciu. Proszę uwierzyć, że ten tekst nie jest złośliwym spostrzeżeniem, tylko cwaniactwem osoby posiadającej legitymację wykorzystując swoją sytuację pseudo osoby niepełnosprawnej wobec pozostałych mieszkańców parkujących. Proszę o zajęcie stanowiska i akceptację w komentarzach osoby popierające moje spostrzeżenia. Dziękuję i Pozdrawiam, Glazera 3
"W" nie pisz takich bzdur . Po trosze może i jest to prawda , ale mieszcząca się w granicach błędu . Więc nie pisz tak , bo skąd możesz wiedzieć co czek ciebie jutro . CHYBA NIE CHCESZ ZAMIENIĆ SIĘ Z TYMI , KTÓRZY KORZYSTAJĄ TYCH NIEBIESKICH KOPERT.
Stworzono dwa miejsca parkingowe przy bloku nr.1 , niejednokrotnie korzystają z tego miejsca inni mieszkańcy tej ulicy, dlaczego nie stworzono po jednym miejscu przy bloku nr.1 i nr.3, z braku terenu na dodatkowe miejsca do parkowania można by przeznaczyć tereny pomiędzy blokami po ich uprzednim utwardzeniu, tak zrobiono np. na Kazanowie, na osiedlu Kosynierów itd, może Zarząd Dróg Miejskich pomyśli o pozostałych mieszkańcach tych bloków.
Teraz namnożyło się tych inwalidów, cwaniaczki załatwiają sobie zaświadczenia żeby mieć parking. A wychodzi taki z samochodu sprawniej niż nie jeden zdrowy kierowca.
Nie życzę nikomu aby były osobami niepełnosprawnymi