Reklama

„Koperty” dla niepełnosprawnych zajmują więcej miejsca

Spore zamieszanie wśród mieszkańców ulicy Glazera wywołali pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, malujący koperty dla niepełnosprawnych.

Między blokami przy ulicy Glazera 1 i 3 istnieje parking osiedlowy dla mieszkańców. Zazwyczaj zaparkowanych jest tam ok. 30 samochodów, należących do mieszkańców zamieszkujących owe bloki. Wyznaczone zostały tam dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

„(...) Ta liczba miejsc była i jest wystarczająca, bo[paywall] więcej osób niepełnosprawnych w naszych dwóch blokach po prostu nie ma. Ostatnio odmalowano na niebiesko te miejsca i o dziwo, mimo wyraźnego znaku pionowego, stojącego tu od kilku lat, wskazującego, że dla niepełnosprawnych wyznaczono dwa miejsca postojowe, panowie wymalowali dla nich aż cztery miejsca. Mamy zatem pytanie, gdzie my, osoby z bloków numer jeden i trzy, mamy parkować swoje pojazdy? Czyżby panowie przewidywali wzrost liczby osób niepełnosprawnych w naszych blokach? A może zarezerwowali te miejsca dla innych z innych bloków lub ulic?” – czytamy w e-mailu, który dotarł do naszej redakcji.

Reklama

3,60 m na jedno miejsce

Parking ten, mimo że znajduje się na terenie należącym do Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, leży w gestii Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Prezes spółdzielni Zbigniew Kurosz powiedział, że być może taka sytuacja wynika z... cwaniactwa. – Znam co najmniej kilka takich miejsc, choćby na osiedlu Rycerskim, gdzie osoby pełnosprawne deklarują wożenie osób niepełnosprawnych i dzięki temu gwarantują sobie miejsce parkingowe – powiedział.

W wypadku parkingu między blokami przy ulicy Glazera 1 i 3 takiej sytuacji nie ma. Wyjaśnił to dyrektor przemyskiego ZDM-u Jacek Cielecki. – Tam wszystko jest zgodnie z prawem i przepisami. Miejsca zostały odnowione i odmalowane. Nie dołożono czy nie zabrano tam ani jednego miejsca. W dalszym ciągu są dwa. Tyle, że od początku tego roku obowiązują nowe przepisy, według których jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej ma mieć 3,60 metra szerokości. Razem dwa miejsca parkingowe muszą liczyć 7,20 metra. Być może wizualnie wygląda to tak, jakby zabrano jedno, dwa miejsca, ale my musimy trzymać się przepisów – powiedział.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec ul.Glazera - niezalogowany 2018-11-14 20:23:13

    Stworzono dwa miejsca parkingowe przy bloku nr.1 , niejednokrotnie korzystają z tego miejsca inni mieszkańcy tej ulicy,  dlaczego nie stworzono po jednym miejscu przy bloku nr.1  i  nr.3,  z braku terenu na dodatkowe miejsca do parkowania można by przeznaczyć  tereny pomiędzy blokami po ich uprzednim utwardzeniu, tak zrobiono np. na Kazanowie, na osiedlu Kosynierów itd, może Zarząd Dróg Miejskich pomyśli o pozostałych mieszkańcach tych bloków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    w - niezalogowany 2018-11-15 14:39:11

    Teraz namnożyło się tych inwalidów, cwaniaczki załatwiają sobie zaświadczenia żeby mieć parking. A wychodzi taki z samochodu sprawniej niż nie jeden zdrowy kierowca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Syn - niezalogowany 2018-11-15 15:50:04

    Nie życzę nikomu aby były osobami niepełnosprawnymi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama