W środę, 15 lutego, kierownik pociągu relacji Praga – Przemyśl Główny powiadomił funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu i Komendy Miejskiej w Przemyślu, że obywatelka Ukrainy podróżująca tym pociągiem została okradziona przez nieznanego sprawcę, którego zamknęła w przedziale.
Gdy maszyna dotarła do stacji Przemyśl Główny, SOK-iści wraz z policjantami ujęli sprawcę kradzieży. Musieli zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia przebiegu zdarzenia. Złodziej miał wykorzystać nieuwagę 35-latki i wyjąć jej z plecaka portfel podczas postoju na stacji Rzeszów Główny.
Poszkodowana odzyskała dokumenty i skradzione z portfela 50 euro. Sprawca, obywatel Czech, nie posiadał przy sobie ani dokumentów potwierdzających tożsamość, ani ważnego biletu. Mężczyzna odpowie za kradzież.
Czynności w tej sprawie prowadzi przemyska komenda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze