Reklama

Kto będzie rządził powiatem?

31/10/2018 14:21

Żaden z komitetów w radzie powiatu lubaczowskiego nie ma tylu przedstawicieli, by rządzić samodzielnie. Języczkiem u wagi zostanie prawdopodobnie Forum Samorządowo Gospodarcze, które wprowadziło dwóch radnych.

Na 17 miejsc w radzie, najwięcej – 8 zdobył PiS. PSL będzie miał 6 radnych. To spore zaskoczenie, bo powiat uznawany jest za mocno PSL-owski. Dwóch przedstawicieli wprowadziło Forum Samorządowo Gospodarcze (FSG), a jednego – Samorząd Lubaczowski.

Od 1999 r., czyli od powstania powiatów, starostą lubaczowskim był Józef Michalik (PSL). Po każdych wyborach był pewniakiem do tej funkcji. Tym razem, już nie jest to takie oczywiste.

 

Forum pyta kogo wybrać

Forum Samorządowo Gospodarcze dotąd było również kojarzone z PSL-em, ale tym razem do rady dostały się zupełnie nowe osoby[paywall]: Marcin Piotrowski i Kazimierz Rymarowicz.

Reklama

FSG opublikowało na portalu społecznościowym ankietę z pytaniem z kim zawrzeć koalicję. Początkowo miażdżącą przewagę miał PiS. W połowie głosowania szala diametralnie przechyliła się na korzyść PSL-u. W dużej mierze przyczyniły się do tego głosy z odległych regionów Polski. – Cieszymy się z dużego zainteresowania naszym sondażem, ale wyniki są niemiarodajne, bo zaangażowały się osoby z całej Polski. Z drugiej strony dobrze, bo to też jakaś promocja naszego regionu – mówi Marcin Piotrowski z FSG.

Pod ankietą mieszkańcy chętnie dzielą się swoimi opiniami. Jedni uważają, że należy wybrać PiS, aby w powiecie zaszły jakieś zmiany. „Powiat lubaczowski umiera a Wy zastanawiacie się czy warto coś zmienić w naszych władzach!? Jeśli PiS nie będzie miał pomysłu na rozwój naszego regionu to przy następnych wyborach pokażemy im czerwoną kartkę i tyle” – napisał pan Wojciech (pisownia oryginalna).

Reklama

Są i inne głosy. „Polskie Stronnictwo Ludowe. To jedyna szansa żeby pis nie zniszczył powiatu tak jak niszczy resztę kraju” – uważa pan Kacper (pisownia oryginalna).

 

Prowadzimy rozmowy

– Po tej ankiecie widzimy jakie są nastroje społeczne. Ciągle trwają rozmowy. Czekamy na to, żeby obie strony przedstawiły nam plan działania na te pięć lat. Pokazaliśmy jakie są nasze priorytety, cały miniony tydzień spędziliśmy na rozmowach z jedną i drugą stroną i będziemy chcieli podpisać z ewentualnym współpracownikiem umowę koalicyjną – zaznacza. Jak mówi, Forum skupia ludzi, którzy są „poza układem i poza partiami”.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2018-10-31 15:22:03

    Jest raczej oczywiste, że rządy psl-u się skończyły.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wypierdalaj - niezalogowany 2018-10-31 18:48:25

    Na każdym kroku promują tego miłośnika banderyzmu. Kto ma w tym interes? Tyma? Zwiazek ukraińców?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przygłupom won - niezalogowany 2018-11-01 05:19:51

    To ty śmieciu przygłupie won. Zagnieździłeś się na portalach lubaczowskich a teraz wlazłeś jeszcze tu? Ktoś ci powinien wreszcie oklepać ryło i nakopać do dupy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama