Był 1992 rok. Wówczas światło dzienne ujrzał 12. już album Maryli Rodowicz – Absolutnie nic. W palecie utworów jeden, który stał się wielkim przebojem – Ale to już było...
„Ale to już było. I nie wróci więcej...” – mieszkańcy Przemyśla dali jasny sygnał, że nie chcą tego, co było do tej pory. Nie chcą partii i ugrupowań, które trzęsły i trzęsą ogólnopolską sceną polityczną. Wybrali osobę młodą, niemającą większego, a w zasadzie żadnego, doświadczenia w kierowaniu samorządem lokalnym. Osobę, która w niekonwencjonalny sposób przekonywała ludzi do swoich pomysłów. Pojawiły się opinie, że wybrali osobę znikąd... Czy aby na pewno?
Często słyszę, że Przemyśl teraz powinien się bać. Bo zacznie dryfować w nieznane. Bo stanie się większym skansenem niż jest. Że nie dostanie złotówki z tzw. centrali. Tyle że centrala nie daje Bakunowi. Centrala ma służyć narodowi. Całemu. Ponoć niektórzy ludzie powinni się bać. Boi się ten, kto nic nie robi. Czy prezydent Bakun okaże się nową jakością dla miasta? Czas pokaże.
Nie żebym był jakimś mentorem. Daleko mi do tego. Obserwowałem z uwagą poczynania sztabu wyborczego Wojciech Bakuna. Zawojowali internet. Zawojowali ulice. Hasłami tyle oryginalnymi, co czasami kontrowersyjnymi. Ale tak to działa.
Teraz prezydent Bakun musi zmienić optykę. Bo bycie kandydatem, a bycie prezydentem to dwa różne światy. Musi uważać na każde słowo, musi wsłuchiwać się w różne, często skrajne opinie. Teraz portale społecznościowe muszą przejść do historii. Bo polityka to zręczna sztuka skutecznych kompromisów. Może się zdarzyć, że straci się przyjaciół, którzy do tej pory wiernie komuś towarzyszyli. Wiele przed nim.
Czy prezydent Bakun poradzi sobie z tymi zagrożeniami? Czas pokaże.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Centrala nie da, ale Unia na rozwój Polski Wschodniej da.Warunek dobre wnioski.Wierzę w młodych -w ich kreatywność i zaangażowanie.Wiara góry przenosi.Nowy most na Sanie, kompleks basenowy i mnóstwo turystów - którzy zostawiają kasę___ życzę wszystkim Przemyślanom
Pan się myli panie redaktorze, przeczy pan sam sobie."ale to już było i nie wróci więcej" sens w tych słowach jest taki że nie może wrócić to co było a pan pisze o kompromisach które są właśnie powrotem . Jeśli Prezydent Bakun w ramach tych kompromisów w zamian za poparcie radnych zacznie ich obdzielać profitami straci moją wiarę i sympatię i myślę ze nie tylko moją a również tych kilkunastu tysięcy mieszkańców Przemyśla którzy oddali swój głos na kandydata. Żadnych kompromisów Panie Prezydencie, tylko dobro miasta.Radni nie robią łaski głosując za dobrem miasta, jeśli będą robić to proszę to powiedzieć mieszkańcom.
Przemyśl od rządzących przez ostatnie 4 lata nic nie dostał.Jedynie rekomendację kolesi na stołki samorządowe.Teraz też nic nie dostanie.Musi sobie radzić sam.No może rady/nowych-starych/ radnych PiS,którzy w poprzedniej kadencji decydowali jak doprowadzić Przemyśl do samego dna.Teraz zapewne będą jątrzyć bo takie dostaną partyjne zadanie.
Panie redaktorze! Pana artykuły są tak niskim poziomie, że lepiej byłoby pisać na forum a najlepiej zmienić zawód.
Nie głosowałem przeciw partii i ugrupowaniom, które trzęsły i trzęsą ogólnopolską sceną polityczną. Głosowałem za człowiekiem, który powstrzyma umieranie miasta i mam nadzieję przyczyni się do jego rozwoju.Obym się nie pomylił.
Mam nadzieję, że boją się Ci którzy dostali swoje stołki za kolesiostwo!
W jednym z wywiadów już elekt zapowiedział ze powoła wiceprezydenta a w kampanii mówił co innego. A dlaczego musi być koalicja?krytyk na Facebooku opisał
Mówił w kampanii ze nie chciał by mieć wice.ale jak wiadomo jest dwóch wice to jeden pójdzie do domu i tak parę złotych się zaoszczędzi a p.Wojtek poprze czynem co mówił w kampanii. Ludzka zlosliwość, wytykanie słów powinna się raz na zawsze skończyć. Nie ma już podziału ludzi na PO czy PIS nasz prezydent jest nasz od obywateli i dla niego to my jEste smycze najważniejsi a nie partie.
jasno i otwarcie Pan Prezydent W.Bakun powinien na bieżąco informować mieszkańców miasta na co pieniędzy odmówi mu sejmik wojewódzki ,to nie są pieniądze PIS-u i ich prezesa tylko nas wszystkich. W 2019 roku wybory do polskiego parlamentu i PE więc co nieco jeszcze mamy jako obywatele do powiedzenia!!!
Zapewne teraz na ,,placu rybim" obok muzeum powstanie parking cztero kondygnacyjny i jedno piętro w dół. Dla pracujących w okolicy rynku jakieś bonifikaty, aby tam parkowali.
Boją się ci, którzy mają dużo za uszami
Dlaczego nikt za nic nie odpowiada? Nikt nie odpowie za doprowadzenie miasta do ruiny?
Strach się bać . Mogę się założyć ze impeachment w połowie kadencji. No chyba ze Paweł Kukiz przyjedzie i będzie dawał darmowe koncerty na rynku przemyskim w tedy piwko i wódeczka będzie się lała strumieniami w okolicznych mordowniach .
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polskie-groby-zniszczone-w-kolomyi-na-ukrainie,nId,2655179
Przemyśl nie ma szczęścia do prezydentów od 1944 .
"Teraz prezydent Bakun musi zmienić optykę. Bo bycie kandydatem, a bycie prezydentem to dwa różne światy. Musi uważać na każde słowo, musi wsłuchiwać się w różne, często skrajne opinie. " Co to się stało panie redaktorku , zaczyna pan straszyć czy wręcz nakazuje tzw." przeklętą POprawność POLITYCZNA ? A KTO PANU DAŁ TAKI ROZKAZ ? MOŻE UŚPIENI TAWARISZCZI ? ZAGALOPOWAŁ SIE TOWARZYSZ REDAKTOREK . TO NIE MA MOWY O ŻADNEJ " POprawności POlitycznej. Rozumiem ,ze pana kamraci chcieliby zamknąć wszystkim usta , a le to : no własnie już było i nie wróci więcej . TAK , TAK TOWARZYSZU , CZAS NA ; CHYBA NIEZASŁUŻONĄ W PEŁNI ALE JEDNAK EMERYTURĘ
Do " Marsa" , trzeba było pisać takie tanie sensacyjni gdy nierządzili ci z PO i PODNÓŻKA PSL -u , ANIE TERAZ , JUDZIĆ , .Tak , judzić
Hej ty "mk", ty możesz nazwać "redaktorkiem" swego najbliższego redagującego gazetkę szkolną! Kim jesteś smarkaczu, że nazywasz kogoś "tawariszczem"? Boisz się, że"naleje się twym kumplom wody do dupy" - tak? Zacznij się bać, bo Bakun wypie....li ciebie i twych kumpli z posadek, zrób to Bakun, a zyskasz więcej poparcia! Nie licz na takie coś jak "mk"!
do mkteksty felietonów trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.Jeżeli nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej nie zabierać głosu w dyskusji.Jest takie powiedzenie : "Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokorzyć innych by poczuć się silniejszymi."mk- warto się zastanowić.
Wagony z euro niech przepuszczą przez granicę i będzie spoko
Kiedyś Żydzi wybrali Barabasza a teraz Przemyślanie Bachuna
'Snowid " , pajacu , nie mieszkam w P-ślu . Wiec pomyśl , dasz nawet ty radę , jakie ja mogę mieć układy z kimkolwiek w tym mieście. Redaktorek , to stary tawariszcz z czasów PRL, gdy jeszcze w P-ślu jako dzieciak mieszkałem . WIEC PUKNIJ SIĘ W TEN TWÓJ PUSTY CYMBAŁ , NIEUKU
"Powinno się wybaczać swoim wrogom, ale nie wcześniej, niż zostaną..... " Doczytaj, to H.Heine.
W pelni popieram wypowiedz Pana mk.Ma Pan duzo racji.A Panu Bakunowi zycze by potrafil sie uporyc z licznymi problemami miasta Przemysl.
ŻYCZĘ PANU PREZYDENTOWI BAKUNOWI SAMYCH SUKCESÓW a przede wszystkim TWARDEJ POSTAWY wobec tych , co szepczą za plecami ..
Jeszcze nie zaczął prezydent Bakun rządzić a już mu rzucają kłody pod nogi, ot i polska mentalność. Ludziska przestańcie, czy tak zawsze musi być
i po to wszedł w KOalicje ? Nabrał wyborców i tyle, nie darują tego
Really very happy to say, your post is very interesting to read. I do not want to stop myself to to something about it. You're doing a great job. Keep it u <a href="https://www.writecdr.com/acs-australia-migration-skill-assessment/"> rpl skills assessment </a> <a href="https://www.writecdr.com/acs-rpl-report-samples/">rpl report sample</a>
Centrala nie da, ale Unia na rozwój Polski Wschodniej da.Warunek dobre wnioski.Wierzę w młodych -w ich kreatywność i zaangażowanie.Wiara góry przenosi.Nowy most na Sanie, kompleks basenowy i mnóstwo turystów - którzy zostawiają kasę___ życzę wszystkim Przemyślanom
Pan się myli panie redaktorze, przeczy pan sam sobie."ale to już było i nie wróci więcej" sens w tych słowach jest taki że nie może wrócić to co było a pan pisze o kompromisach które są właśnie powrotem . Jeśli Prezydent Bakun w ramach tych kompromisów w zamian za poparcie radnych zacznie ich obdzielać profitami straci moją wiarę i sympatię i myślę ze nie tylko moją a również tych kilkunastu tysięcy mieszkańców Przemyśla którzy oddali swój głos na kandydata. Żadnych kompromisów Panie Prezydencie, tylko dobro miasta.Radni nie robią łaski głosując za dobrem miasta, jeśli będą robić to proszę to powiedzieć mieszkańcom.
Przemyśl od rządzących przez ostatnie 4 lata nic nie dostał.Jedynie rekomendację kolesi na stołki samorządowe.Teraz też nic nie dostanie.Musi sobie radzić sam.No może rady/nowych-starych/ radnych PiS,którzy w poprzedniej kadencji decydowali jak doprowadzić Przemyśl do samego dna.Teraz zapewne będą jątrzyć bo takie dostaną partyjne zadanie.