Reklama

Kto boi się prezydenta Bakuna?

Był 1992 rok. Wówczas światło dzienne ujrzał 12. już album Maryli Rodowicz – Absolutnie nic. W palecie utworów jeden, który stał się wielkim przebojem – Ale to już było...

„Ale to już było. I nie wróci więcej...” – mieszkańcy Przemyśla dali jasny sygnał, że nie chcą tego, co było do tej pory. Nie chcą partii i ugrupowań, które trzęsły i trzęsą ogólnopolską sceną polityczną. Wybrali osobę młodą, niemającą większego, a w zasadzie żadnego, doświadczenia w kierowaniu samorządem lokalnym. Osobę, która w niekonwencjonalny sposób przekonywała ludzi do swoich pomysłów. Pojawiły się opinie, że wybrali osobę znikąd... Czy aby na pewno?

Często słyszę, że Przemyśl teraz powinien się bać. Bo zacznie dryfować w nieznane. Bo stanie się większym skansenem niż jest. Że nie dostanie złotówki z tzw. centrali. Tyle że centrala nie daje Bakunowi. Centrala ma służyć narodowi. Całemu. Ponoć niektórzy ludzie powinni się bać. Boi się ten, kto nic nie robi. Czy prezydent Bakun okaże się nową jakością dla miasta? Czas pokaże.

Reklama

Nie żebym był jakimś mentorem. Daleko mi do tego. Obserwowałem z uwagą poczynania sztabu wyborczego Wojciech Bakuna. Zawojowali internet. Zawojowali ulice. Hasłami tyle oryginalnymi, co czasami kontrowersyjnymi. Ale tak to działa.

Teraz prezydent Bakun musi zmienić optykę. Bo bycie kandydatem, a bycie prezydentem to dwa różne światy. Musi uważać na każde słowo, musi wsłuchiwać się w różne, często skrajne opinie. Teraz portale społecznościowe muszą przejść do historii. Bo polityka to zręczna sztuka skutecznych kompromisów. Może się zdarzyć, że straci się przyjaciół, którzy do tej pory wiernie komuś towarzyszyli. Wiele przed nim.

Czy prezydent Bakun poradzi sobie z tymi zagrożeniami? Czas pokaże.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przemyślak - niezalogowany 2018-11-07 10:43:57

    Centrala nie da, ale Unia na rozwój Polski Wschodniej da.Warunek dobre wnioski.Wierzę w młodych -w ich kreatywność i zaangażowanie.Wiara góry przenosi.Nowy most na Sanie, kompleks basenowy i mnóstwo turystów - którzy zostawiają kasę___ życzę wszystkim Przemyślanom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    leszek - niezalogowany 2018-11-07 10:50:13

    Pan się myli panie redaktorze, przeczy pan sam sobie."ale  to już było  i nie wróci więcej"   sens w tych słowach jest taki że nie może wrócić  to co było  a  pan  pisze o kompromisach  które są  właśnie  powrotem .  Jeśli  Prezydent Bakun w ramach tych kompromisów w zamian za poparcie  radnych zacznie ich obdzielać profitami straci moją wiarę i sympatię i myślę  ze nie tylko moją  a również tych kilkunastu tysięcy mieszkańców Przemyśla którzy oddali swój głos na kandydata.  Żadnych kompromisów Panie Prezydencie, tylko dobro miasta.Radni nie robią  łaski głosując za dobrem  miasta,  jeśli będą robić  to proszę to powiedzieć mieszkańcom.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-11-07 11:00:33

    Przemyśl od rządzących przez ostatnie 4 lata nic nie dostał.Jedynie rekomendację kolesi na stołki samorządowe.Teraz też nic nie dostanie.Musi sobie radzić sam.No może rady/nowych-starych/ radnych PiS,którzy w poprzedniej kadencji decydowali jak  doprowadzić Przemyśl do samego dna.Teraz zapewne będą jątrzyć bo takie dostaną partyjne zadanie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama