Sześć firm gotowych jest do rozbiórki budynku po byłym Przedszkolu Miejskim na 12 przy ulicy Dolińskiego w Przemyślu. A nie jest to taka łatwa sprawa, obiekt „wyposażony” jest w niebezpieczny azbest.
Na razie nie wiadomo, jaką firmę wybierze miasto do realizacji tego zadania. Zwłaszcza że rozbieżności w zaoferowanych kwotach są ogromne. Spółka „Fasti” z Warszawy chciałaby za tę usługę 97 tys. 662 zł, zaś spółka „Bakamax” z Iwanowic Małych 285 tys. 606 zł. Pozostałe oferty sporo przekraczają 150 tys. zł[paywall].
W ramach prac firma na rozebrać cały budynek wraz z utylizacją gruzu i płyt azbestowych. Ale również rozebrać i pozbyć się elementów zagospodarowania terenu.
Oby stało się to jak najszybciej, bo w miejskim budżecie, w wyniku poprawki w końcowej uchwale budżetowej na 2021 r., wprowadzonej przez radnych PiS, Regii Civitas, Naszego Przemyśla i radnej niezależnej, są zabezpieczone pieniądze na budowę parku rekreacyjno-wypoczynkowego. Inwestycja kosztować będzie ok. 400 tys. zł.
– Bardzo się cieszę, że poprawka ta zyskała poparcie części radnych, za co bardzo dziękuję. Wiem, że mieszkańcy oczekują, że tamten teren będzie odpowiednio zagospodarowany i tak się stanie. Ważne, że już wkrótce nastąpi rozbiórka starego budynku i wówczas będzie można zabrać się za prace przy powstaniu parku rekreacyjnego, ale też i wypoczynkowego. Teren ten ma być miejscem dla osób w każdym wieku, aby mogli wypocząć, spędzić czasu w miejscu, gdzie będzie dużo zieleni oraz możliwość skorzystania z miasteczka ruchu drogowego. Planowane są tam także elementy siłowni zewnętrznej czy plac zabaw. Oczywiście będzie to wszystko zależało od środków finansowych. Poprawienie i wyremontowanie ogrodzenia czy też polepszenie oświetlenia wraz z zamontowaniem monitoringu również uważam za niezbędne – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński (PiS).
Dodał, że ma świadomość, iż każdy może mieć inny pomysł na ten teren, ale opcja stworzenia terenu przyjaznego dla mieszkańców jest całkiem niezła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A ten azbest to jest napromieniowany z Czarnobyla czy co? 12 lat mieszkałem w domu pokrytym azbestem i żyje. Odkąd zaczął się ten korona świrus wszyscy srają pod siebie jak słyszą, że coś jest niebezpieczne.
ten azbeścik to Ci się może czkawką odbić i za 30 lat... zresztą - skąd będziesz wiedział, że zmarłeś o 10 lat wcześniej niż powinieneś?
@Zenek każdy umrze wtedy kiedy trzeba i nie będzie miał nic do gadania.
Kto to badziewie rozbierze, to może i nie wiadomo, ale kto wybuduje w tym miejscu kolejny niskobudżetowy "apartamentowiec" to chyba oczywiste :)
rozebrać to sobie można dziewczynę , budynki są z reguły wyburzane..
Mogę się podjąć rozbiórki tego baraku za pół ceny rynkowej ;)
Awesome, Thanks for contributing your important time to post such an interesting & useful collection of knowledgeable resources that are always of great need to everyone. http://www.escortservicemanchester.co.uk/
Jak to kto. Ten któremu potrzebny jest parking przed blokami. Przecież to było wiadome od początku.
You just saved my stress with this article. First You got a great blog.https://www.kavya-arora.in/vip-bhondsi-escorts.html |https://www.kavya-arora.in/hot-badshahpur-escorts-service.html |https://www.kavya-arora.in/hifi-ardee-city-escorts.html |
A ten azbest to jest napromieniowany z Czarnobyla czy co? 12 lat mieszkałem w domu pokrytym azbestem i żyje. Odkąd zaczął się ten korona świrus wszyscy srają pod siebie jak słyszą, że coś jest niebezpieczne.
ten azbeścik to Ci się może czkawką odbić i za 30 lat... zresztą - skąd będziesz wiedział, że zmarłeś o 10 lat wcześniej niż powinieneś?
@Zenek każdy umrze wtedy kiedy trzeba i nie będzie miał nic do gadania.