Reklama

Kto wygra podkarpacki turniej debla w bocce?

Na przemyskim boczodromie trwa Podkarpacki Turniej Bocce w grach podwójnych. Trwa, bo rozgrywki rozpoczęły się 30 września br., a ceremonia wręczenia nagród we wszystkich grupach zaplanowana jest na 26 października br.

W turnieju bierze udział 52 uczestników, którzy rywalizują w trzech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Dorośli oraz Gry Rodzinne. To pierwsza tego typu impreza skierowana do wszystkich mieszkańców regionu. Największym zainteresowaniem cieszy się ta ostatnia grupa, w której pary tworzą dziecko oraz rodzic lub inny bliski członek rodziny. Jak powiedział Tomasz Bandrowicz, rozgrywki mają charakter piknikowy – przy boczodromie na uczestników i kibiców czekają grillowane kiełbaski, kawa, herbata i przekąski.

To on właśnie jest pomysłodawcą imprezy. Znany w Polsce i Europie instruktor bocce, międzynarodowy sędzia oraz inicjator budowy boczodromu w Przemyślu, który jest obecnie jedynym takim obiektem w Europie. Turniej jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie „Sportis” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, a współorganizatorem – POSiR.

Reklama

– Zawody odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych, ponieważ boczodrom został wyposażony w przenośny sprzęt oświetleniowy, co pozwala na rozgrywki wieczorową porą. Sam obiekt jest zadaszony, co umożliwia grę bez względu na pogodę

– powiedział T. Bandrowicz, który w 2025 r. planuje zainaugurować Przemyską Ligę Bocce. Będą w niej mogli rywalizować wszyscy chętni mieszkańcy Przemyśla.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/10/2024 09:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama