Na przemyskim boczodromie trwa Podkarpacki Turniej Bocce w grach podwójnych. Trwa, bo rozgrywki rozpoczęły się 30 września br., a ceremonia wręczenia nagród we wszystkich grupach zaplanowana jest na 26 października br.
W turnieju bierze udział 52 uczestników, którzy rywalizują w trzech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Dorośli oraz Gry Rodzinne. To pierwsza tego typu impreza skierowana do wszystkich mieszkańców regionu. Największym zainteresowaniem cieszy się ta ostatnia grupa, w której pary tworzą dziecko oraz rodzic lub inny bliski członek rodziny. Jak powiedział Tomasz Bandrowicz, rozgrywki mają charakter piknikowy – przy boczodromie na uczestników i kibiców czekają grillowane kiełbaski, kawa, herbata i przekąski.
To on właśnie jest pomysłodawcą imprezy. Znany w Polsce i Europie instruktor bocce, międzynarodowy sędzia oraz inicjator budowy boczodromu w Przemyślu, który jest obecnie jedynym takim obiektem w Europie. Turniej jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie „Sportis” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, a współorganizatorem – POSiR.
– Zawody odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych, ponieważ boczodrom został wyposażony w przenośny sprzęt oświetleniowy, co pozwala na rozgrywki wieczorową porą. Sam obiekt jest zadaszony, co umożliwia grę bez względu na pogodę
– powiedział T. Bandrowicz, który w 2025 r. planuje zainaugurować Przemyską Ligę Bocce. Będą w niej mogli rywalizować wszyscy chętni mieszkańcy Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze