Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu. 24 kwietnia br. odbyły się przed komisją konkursową rozmowy kwalifikacyjne. Ta podobno wskazała do rekomendacji Zarządowi Województwa Podkarpackiego jednego kandydata, ale nie wiadomo, którego…
Jak już wspomnieliśmy, kandydatów na fotel szefa WORD-u było (jest) czterech. Decyzja o tym, który z nich będzie nominatem, miała zapaść do końca kwietnia br.
24 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyły się przesłuchania kandydatów. Wśród chętnych do zajęcia fotela tej instytucji byli: Mariusz Kołodziej, pełniący obecnie obowiązki dyrektora tej placówki, egzaminator z 17-letnim stażem pracy w WORD, członek Prawa i Sprawiedliwości; Wiesław Bednarz – jeden z egzaminatorów WORD w Przemyślu; Mariusz Król – zastępca wójta w Urzędzie Gminy w Orłach, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w 2024 r., członek zarządu okręgowego PiS w Przemyślu oraz Andrzej Paniw – sekretarz zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyśl, mający ponad 10-letnie doświadczenie w pracy administracyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu z racji bycia m.in. pełnomocnikiem rektora ds. ochrony informacji niejawnych.
Przypomnijmy, że p.o. dyrektora WORD-u pod koniec października ub.r. został wspomniany M. Kołodziej, kiedy ówczesny szef tej instytucji Maciej Kamiński powołany został na dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy[paywall].
8 maja br., czyli dwa tygodnie po rozmowach kwalifikacyjnych, zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, czy i który z kandydatów został zarekomendowany Zarządowi Województwa Podkarpackiego na stanowisko dyrektora przemyskiego WORD-u?
Dowiedzieliśmy się, że informacje o konkursach na stanowiska dyrektorów WORD Przemyśl i WORD Tarnobrzeg pojawiły się już 17 marca br. Termin składania dokumentów upłynął 31 marca br. W kwietniu br. komisja konkursowa sprawdzała dokumenty złożone przez kandydatów. Wszystkie złożone oferty przeszły formalną weryfikację i kandydaci zakwalifikowali się do udziału w rozmowach kwalifikacyjnych.
– Do WORD w Tarnobrzegu złożone zostały dwie oferty, do WORD w Przemyślu cztery. 24 kwietnia przeprowadzone zostały komisyjnie rozmowy kwalifikacyjne. Komisja wybrała do rekomendacji zarządowi województwa podkarpackiego po jednym kandydacie z każdego naboru, który zdecyduje o dalszym procedowaniu tej kwestii
Reklama
– poinformowała Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Z naszych informacji wynika, że do 8 maja br. nazwisko rekomendowanego przez komisję konkursową kandydata na szefa przemyskiego WORD-u nie zostało jeszcze zarządowi województwa przedstawione. Dlaczego? Nie wiadomo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze