Reklama

Kuchcińskiemu nie spodobało się działanie klubu radnych po szyldem PiS

11/11/2015 19:09

Do piątku przynajmniej część członków klubu PiS w jarosławskiej radzie miasta nie wiedziała, co będzie z klubem, który tworzą. Nie chcieli komentować sytuacji związanej z zarządzeniem Marka Kuchcińskiego, prezesa zarządu okręgu PiS, w którym stwierdza, że tak działający klub nie powinien posługiwać się szyldem partii. Z drugiej strony wiadomo było, że roszady już trwają i dogadywanie się w sprawie powołania nowego klubu jest zaawansowane.

– Władze okręgu nie odniosły się pozytywnie do działań części członków klubu. Tej decyzji nie należy odbierać jako ingerencji w funkcjonowanie rady czy tworzenia w niej klubów. Chodzi o to, by klub pod szyldem PiS działał jednorodnie i reprezentował założenia partii, którą ma w swojej nazwie – wyjaśnia Marcin Zaborniak, miejski pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Jarosławiu.

Klub, którego przetrwanie wisi na włosku, liczył[paywall] na początku kadencji 11 radnych. Tworzyli go przedstawiciele PiS i sympatycy partii startujący z jej listy. Wiosną, przed podpisaniem koalicji między burmistrzem, lokalnymi strukturami PiS, wymienionym klubem i jarosławskimi przedsiębiorcami, dołączyło do niego 5 radnych niezrzeszonych. Został wtedy największym w radzie. Z 16 członkami w 21-osobowej radzie mógł przegłosować każdy projekt. Po rozpadzie koalicji z funkcji szefa klubu zrezygnował Janusz Szkodny, przewodniczący rady miasta. Jego miejsce zajął bezpartyjny Michał Muzyczka. Już wtedy pojawiły się głosy zdziwienia, że radny, który nie należy do PiS, szefuje klubowi będacemu reprezentantem partii w radzie.

W czwartek M. Muzyczka mówił, że informacje o rozwiązaniu klubu traktuje bardziej jako fakt medialny. W piątek nie można było się z nim skontaktować. Z nieoficjalnych informacji było już wtedy wiadomo, że wśród jarosławskich rajców powstaje nowy klub. Tym razem z członków PiS. W ubiegłym tygodniu przeformowania i roszady trwały w najlepsze. Oficjalnie o ich efektach dowiemy się na najbliższej sesji rady miasta. Należy podejrzewać, że zmieni się układ sił, bo trudno liczyć, by powstał klub mający znaczną przewagę w radzie.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Fox - niezalogowany 2015-11-12 17:00:42

    A moze ćpun przedawkowal albo byl na glodzie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2015-11-12 20:50:03

    Przynajmniej coś dobrego dla Jarosławia zrobił.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-11-13 05:52:19

    o głaskanie po głowie jest potrzebne by przekonaćradnych ale fajnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama