Reklama

Kulinarna przedświąteczna rywalizacja gospodyń

Gospodynie z regionu rywalizowały wzajemnie w konkursie na najlepsze propozycje potraw świątecznych. W ruch poszły wałki, noże, łyżki i ubijaki. Paniom walczącym o laury zwycięstwa udało się wyczarować wspaniały przedświąteczny klimat i przepyszne bożonarodzeniowe smaki.

Za kulinarnym Konkursem Bożonarodzeniowym, zorganizowanym 8 grudnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu, stoi Lokalna Grupa Działania „Ziemia Przemyska”. Do zaciętej rywalizacji w samo południe stanęło łącznie 9 reprezentacji, a każda z nich przedstawiła po jednej wariacji na tematy kulinarne zawarte w trzech kategoriach konkursowych. Ekipy ze 

Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Torki „Nie Tylko Dla Siebie”, Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Hucie Brzuskiej oraz kół gospodyń w Kniażycach, Kormanicach, Pikulicach, Hucie Brzuskiej, Orzechowcach, Żurawicy, Krasiczynie i KGW „Bo jak nie my to kto” z Nehrybki dwoiły się i troiły, by zaproponowane przez nich smaki przypadły do gustu jurorom i stały na jak najwyższym poziomie i jednocześnie wpisywały się w bożonarodzeniowe tradycje kulinarne. Degustująca potrawy komisja konkursowa w składzie: Gerard Szczygieł, Ryszard Żuk, Małgorzata Dachnowicz i Tadeusz Błaszczyszyn nie miała łatwego zadania, ale finalnie doszła do konsensusu, nagradzając najsmaczniejsze i najciekawsze propozycje wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi.

Reklama

W kategorii „przystawki” laureatem zostało Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki „Nie tylko dla siebie”, konkurencję „dania główne” wygrało KGW w Kormanicach, a w szykowaniu najsmaczniejszych bożonarodzeniowych ciast i deserów najlepsze okazały gospodynie z KGW w Żurawicy. Wszystkim nagrodzonym ekipom gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama