– Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji – powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Program „Aktywny Samorząd” skierowany jest do osób niepełnosprawnych. Finansowany z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem samorządu powiatowego. Powiat jarosławski otrzymał z tego tytułu 182 tys. zł, które rozdysponowane zostały między 50 osób[paywall]. Umowy otrzymały one z rąk starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana. – Kilka lat temu pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych oraz prezes zarządu Związków Powiatów Polskich podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie wspólnych działań samorządów powiatowych na rzecz realizacji karty praw osób niepełnosprawnych i ich integracji społecznej – wyjaśnił T. Chrzan.
W programie chodzi przede wszystkim o kwestie związane z informacją i komunikacją. Szczególnie istotny jest dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, słuchu i wzroku. W przypadku pierwszej grupy kluczowe są potrzeby związane z transportem i przemieszczaniem się, zaś dla dwóch kolejnych w zakresie dostępności do przyrządów, urządzeń i technologii, które ułatwiają komunikację. Stąd w zawartych i wręczonych umowach dominują zakupy sprzętu elektronicznego m.in. komputerów czy specjalistycznych telefonów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W końcu coś dobrego! Jeśli szuka ktoś porad odnośnie telefonów to polecam ten portal http://www.galaxynote.pl/poradniki/
W końcu coś dobrego! Jeśli szuka ktoś porad odnośnie telefonów to polecam ten portal http://www.galaxynote.pl/poradniki/