Jarosław to miasto o wielokulturowych korzeniach, słynące z tradycji kupieckich i jarmarków. Właśnie do nich nawiązywał rozstrzygnięty niedawno konkurs plastyczny pod hasłem „Jarosławski Kupiec”. Laureatów uhonorowano 10 stycznia w sali ślubów Kamienicy Rynek 6.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów jarosławskich szkół podstawowych i średnich i w założeniu nawiązywać miał do pomysłu powstania w Jarosławiu szlaku postaci kupców przedstawionych w formie figurek, ulokowanych w różnych częściach miasta. Chodziło też o pokazanie bogatego dziedzictwa kulturowego Jarosławia i okolic. Uczestnicy mieli zadanie zaprojektować i przedstawić w sposób malarski bądź graficzny postać jarosławskiego kupca w stroju nawiązującym do okresu XVI i XVII wieku. Jurorzy orzekli zgodnie, że ci, którzy podjęli się wyzwania, wywiązali się z zadania znakomicie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych.
W gronie uczniów klas 3 – 4 pierwsze miejsce ex aequo otrzymali Lena Sudoł (kl. III, SP nr 6 w Jarosławiu) oraz Krzysztof Dejneka (kl. IV, SP nr 1 w Jarosławiu), drugie – Zofia Nowak (kl. III, SP nr 6 w Jarosławiu), a trzecie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 58% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze