Reklama

Łączy nas mandat, pałka, cela

25/06/2016 20:08

Komenda Główna Policji ogłosiła konkurs na motto, które ma być umieszczone na radiowozach. Na hasła stróże prawa czekają do końca czerwca br. Później wybiorą najlepsze, a jego autor otrzyma nagrodę: roczną prenumeratę magazynu „Policja 997” , a do tego jeszcze tabliczkę z „elementami metaloplastyki z indywidualną dedykacją komendanta głównego policji”.

Decydując się na tę nietypową akcję, jej pomysłodawcy chcą nawiązać nić porozumienia między funkcjonariuszami i obywatelami oraz zacieśnić z nimi więzy, nie wykluczając zapewne użycia kajdanek, które zacieśniają najmocniej. Wzorują się przy tym na służbach porządkowych innych krajów, np. policji brytyjskiej lub amerykańskiej, które takie dewizy już mają. Inicjatywa mundurowych spotkała się z natychmiastowym odzewem, nie zawsze zgodnym z ich intencjami, gdyż nadesłano też propozycje w stylu „łączy nas mandat”, „łączy nas pałka”, „bo jak nie my, to kto?”, „Primum non nocere”, a nawet „Bijące serce PiS”. 

Według ekspertów z branży reklamowej publiczny konkurs to ryzykowny pomysł, ponieważ ogłaszający go komunikują społeczeństwu: „Nie mamy pomysłu na siebie”. Tak przynajmniej uważa Marcin Michalski, członek zarządu Cube Group, sugerując KGP, że powinna sama przekazać swoje wartości, którymi kieruje się w codziennej pracy, a nie prosić obcych ludzi o ich wymyślenie.

A może powołać wspólną komisję policyjno-obywatelską i razem coś wymyślić? Np. „Połączą nas wspólne cele”. Choć te „cele” też nie brzmią jednoznacznie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    antek - niezalogowany 2016-06-29 13:19:56

    Gdzie pies,tam wścieklizna...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama