Reklama

Laur Ziemi Przemyskiej dla Towarzystwa Muzycznego [ZDJĘCIA]

Podczas kolejnej edycji Europejskiego Salonu Sukcesu w Przemyślu wręczone zostały Laur Ziemi Przemyskiej i medale „Lidera Sukcesu”. Impreza tradycyjnie połączona została z opłatkiem wielokulturowym.

– Te wyjątkowe odznaczenia przyznaje się osobom bądź instytucjom, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju ziemi przemyskiej w różnych dziedzinach od kulturalnej poprzez społeczną i gospodarczą – powiedziała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.

Honorowy tytuł, czyli prestiżowy Laur Ziemi Przemyskiej, przyznaje specjalnie[paywall] powołana kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele przemyskich stowarzyszeń, samorządu powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla.

Reklama

Galę otworzył tradycyjnie jej gospodarz Jan Piszak, reprezentujący Stowarzyszenie Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy, a przybyłych powitali starosta przemyski Jan Pączek i zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży.

Podczas tegorocznej edycji  główną nagrodę – Laur Ziemi Przemyskiej – za całokształt pracy – z okazji 160-lecia działalności – otrzymało Towarzystwo Muzyczne Przemyślu. Podczas uroczystości wręczone zostały także medale „Lidera Sukcesu”, które otrzymali: przemyska poetka Agata Lalik muzycy Antoni i Andrzej Guranowie, firma „Galleon” oraz firma „Sawa Expo”.

Wręczenie wyróżnień połączone było z opłatkiem wielokulturowym. Tradycyjnym, godnym podkreślenia ekumenicznym spotkaniem, podczas którego życzenia złożyli: metropolita przemyski obrządku rzymskokatolickiego abp Adam Szal, proboszcz parafii greckokatolickiej w Przemyślu ks. mitrat Bogdan Stepan, oraz proboszcz prawosławnej parafii wojskowej w Przemyślu ks. protojerej prof. Jerzy Mokrauz.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. posłowie na Sejm RP Mieczysław Kasprzak i Marek Rząsa, a także przedstawiciele wielu organizacji społecznych działających na terenie ziemi przemyskiej i lokalnego biznesu.

Nie brakło też występów artystycznych. Publiczności zaprezentowali się m.in.: zespół „Szarotki”, działający przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, soliści Andrej Zalisko i Katia Hurtak, a swój wiersz w tematyce bożonarodzeniowej przeczytała laureatka A. Lalik.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama