Nie ma lepszego pomysłu na letni urlop niż Folkowisko. 8 lipca rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali Podkarpacia i potrwa przez 4 kolejne dni.
Tematyka tegorocznej edycji to „Wehikuł czasu”, czyli powrót do korzeni festiwalu. Na scenie zobaczymy więc gwiazdy, które przez 10 lat pojawiły się w jego programie. W czwartek wystąpią: Nasta Niakrasava, Symcha Keller z przyjaciółmi, Joryj Kłoc oraz Sviatyj.
W piątek: Kuba Blokesz, Angela Gaber, Tadirindum i Karolina Cicha, a do rana muzykę etniczną świata zaprezentuje DJ Krzaku. W sobotę w muzyczną podróż zabiorą: Kirszenbaum, Orkiestra św. Mikołaja oraz Kapela ze Wsi Warszawa. To jednak nie wszystkie muzyczne atrakcje.
– Po tak długim czasie przerwy od kultury, muzyki i odpoczynku na świeżym powietrzu, chcę Was zaprosić do Gorajca na niezwykłe wydarzenie zwane Festiwalem Folkowisko! U nas wszystko dzieje się spontanicznie, nie przejmujemy się czasem, żyjemy chwilą i wydarzeniami, które będą miały miejsce 8 – 10 lipca w Chutorze Gorajec. Rodzinna, przyjazna atmosfera, zabawa do białego rana, wielu inspirujących gości i najlepsze wspomnienia! Czekamy na Was – zachęca organizator Marcin Piotrowski.
Folkowisko to nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie i tradycja. Wydarzenie przyciąga warsztatami, m.in. umiejętności ludowych, nauki języka migowego, kuglarstwa czy plecenia wianków.
Nie zabraknie miejscowych depozytariuszy, którzy dzięki festiwalowi mogą opowiedzieć o swoich pasjach, pokazać, że na Roztoczu Wschodnim wciąż praktykowane są tradycyjne zawody, jak ciesielka czy ziołolecznictwo.
Będą spotkania literackie, m.in. z pisarzem Andrzejem Stasiukiem czy podczas bloku białoruskiego, który opisywaliśmy w poprzednich numerach. Folkowisko jest otwarte dla całych rodzin.
– Jeśli martwisz się o to, czy twoje pociechy znajdą dla siebie jakieś zajęcie, to możemy zapewnić, że dobrze się nimi zajmiemy! Wystarczy tylko odstawić je do naszej Dzieciowioski, a my zagwarantujemy, że nie będą miały okazji do nudy – mówi M. Piotrowski.
PEŁNY PROGRAM: www.folkowisko.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
W przeddzień rocznicy krwawej niedzieli na Wołyniu taka impreza w tym miejscu to jak policzek dla Polaków...
Tak jest co roku.W sumie organizatorom chyba o to chodzi.