Reklama

Lekarz Włodzimierz Bodnar w komitecie naukowym badania nad amantadyną

Agencja Badań Medycznych udzieliła pozytywnej rekomendacji projektowi „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19”. Uzyskał on akceptację i został dopuszczony do finansowania. Co więcej: przemyski pulmonolog lek. Włodzimierz Bodnar, który jako pierwszy w Polsce ogłosił, że amantadyną można leczyć COVID-19, zasiądzie w komitecie naukowym prowadzonych badań.

O amantadynie, leczeniu tym medykamentem pacjentów przez lek. W. Bodnara i efektach terapii pisaliśmy wielokrotnie. Były wzloty i upadki pomysłu, były słowa wdzięczności jednych i... sceptycyzm drugich. Wiele naukowych autorytetów medycznych odsądzało lek. W. Bodnara od czci i wiary. Tymczasem on rozpoczął starania o[paywall] powstanie w nadsańskim mieście prywatnego centrum badań nad amantadyną.

Pulmonolog z Przemyśla, którego internauci ochrzcili mianem „współczesnego doktora Judyma”, zasiądzie jednak w komitecie naukowym badania nad amantadyną. Przewodniczącym tego organu został prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Projekt pod hasłem „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19” ma  na  celu ocenę skuteczności wysokich dawek tego leku u  pacjentów z  umiarkowaną oraz ciężką postacią infekcji COVID-19. „(...) Proponowany projekt obejmuje przeprowadzenie podwójnie zaślepionego kontrolowanego placebo randomizowanego badania  klinicznego” – można przeczytać m.in. w  karcie oceny  Agencji Badań Medycznych.

Reklama

Nie bez znaczenia okazało się zaangażowanie w sprawę wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego, który z uporem dążył do tego, żeby móc poznać wyczerpującą odpowiedź na pytanie o potencjalną skuteczność amantadyny.

Do badań pod kierownictwem prof. Barczyka i z udziałem lek. W. Bodnara i całego zespołu naukowego włączonych zostanie ok. 20 ośrodków. Przebadanych zostanie łącznie ok. 500 pacjentów.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ♤ - niezalogowany 2021-02-17 21:27:09

    To jest pediatra i pulmonolog ale dziecięcy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    AA - niezalogowany 2021-02-17 21:44:40

    Ale zdaje sobie pan/pani sprawę że również musiał ukończyć studia? Pomaga nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Przykładem jest moja rodzina i na pewno inni ludzie też się znajdą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    deborahroughton9_850 2021-02-18 07:57:35

    Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it’s nice to find a website the details so much information about this topic. If you have information like <a href="https://allessaywriter.com/engineering-assignment-help.html">engineering assignment help</a>, <a href="https://myessayhelp.co.uk/assignment/global-assignment-help.html">global assignment help</a>, etc. then please share with us. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama