Mieszkańcy Surochowa, Makowiska, Koniaczowa, Sobiecina i Zgody powinni już odczuć zmianę w jakości wody płynącej z kranów. Gmina zakończyła właśnie trwający blisko rok remont i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Surochowie.
Prace trwały tak długo, ponieważ ich zakres był naprawdę szeroki, a stacja przeszła gruntowną modernizację. Wśród najważniejszych unowocześnień wymienić należy całkowitą wymianę urządzeń technologicznych, przystosowanie stacji do pracy w pełnej automatyce, budowę zbiornika na wodę, budowę zbiornika[paywall] na wody popłuczne, rozbiórkę istniejącego zbiornika na wodę, przebudowę instalacji wewnętrznych: wody zimnej i ciepłej, kanalizacji sanitarnej, c.o. , elektryki, wentylacji, budowę instalacji gazu, przebudowę sieci wodociągowych, wreszcie przebudowę istniejącego uzbrojenia terenu. Na tym jednak nie koniec. Sporo działo się bowiem wewnątrz budynków surochowskiego SUW-u. Wszystkie pomieszczenia zyskały nowe posadzki oraz stolarkę drzwiową i okienną, część także nowe funkcjonalności, a inne zaadaptowano do nowych potrzeb. W ten sposób zmodernizowano m.in. sterownię oraz łazienki, chlorownię czy agregatownię. Zadbano też o docieplenie całego obiektu. Listę dopełnia „kosmetyka”, a więc wykonanie nowych wjazdów, ogrodzenia i bram wjazdowych, wyłożenie ciągów komunikacyjnych kostką brukową, instalacja hydrantu do zewnętrznego gaszenia pożaru, a także wydzielenie i obsadzenie roślinami zimozielonymi pasa zieleni wzdłuż ogrodzenia. – Wykonana inwestycja powinna zabezpieczyć potrzeby mieszkańców Surochowa, Makowiska, Koniaczowa, Sobiecina i Zgody, w jej efekcie nastąpiła poprawa parametrów jakościowych wody uzdatnionej – ocenia zakończone przedsięwzięcie wójt Elżbieta Grunt. Gmina wydała na modernizację nieco ponad 3,6 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze