Ponad 60 osób wzięło udział w Przemyślu w spotkaniu z szefem AgroUnii Michałem Kołodziejczakiem. Obecnie dąży on do utworzenia ogólnopolskiego związku zawodowego rolników o nazwie Polski Związek Rolny.
O Michale Kołodziejczaku zrobiło się głośno w 2018 r., gdy zaczął organizować protesty rolników. Raz wysypał na ulicę dwie przyczepy kapusty, innym razem wraz z innymi gospodarzami blokował autostradę. Uprawia ziemniaki i był jednym z twórców Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Później powołał AgroUnię. Teraz dąży do tego, by powołać Polski Związek Rolny. Uważa, że inne związki niewystarczająco dbają o interesy rolników.
M. Kołodziejczak opowiadał w Przemyślu o[paywall] dotychczasowych dokonaniach swojej formacji. Mówił też o kilku kontrowersyjnych decyzjach, m.in. dlaczego rok temu AgroUnia nie wzięła udziału w obradach „porozumienia rolniczego”. – To była moja decyzja. Wiele osób mówiło, że tam trzeba być. A czy ktoś zna ustalenia tego porozumienia? Nie było ich – mówił. Stwierdził, że wspomniane obrady były swoistą pułapką, która miała za zadanie jedynie ostudzić emocje i zakończyć strajki.
Lider AgroUnii zwracał uwagę, że „gdy zrobiło się lepiej”, wielu ludziom przeszedł zapał do działania. A jego zdaniem natomiast trzeba pracować i walczyć o swoje postulaty, kiedy jest w miarę dobrze, a nie czekać na kryzys. – Nie ma lepszego czasu na budowę organizacji niż ten, gdy jesteśmy silni, a nasze produkty mają odpowiednią cenę – twierdził.
Podczas spotkania mówił dlaczego dąży do powołania związku zawodowego. – Nie możemy sobie pozwolić na brak wpływu na decyzje polityczne. Niejednokrotnie od nich zależy sens naszej pracy, zarobek lub jego brak. Wpływu na podejmowanie decyzji nie możemy pozostawić przypadkowym osobom, dlatego że ciężko pracujemy, a brak naszego zorganizowania wykorzystują osoby, które na to czyhają. Tak jak pracy w gospodarstwie nie pozostawiamy osobom przypadkowym, tak w innych sferach musimy o to zadbać – argumentował.
– Ogólnopolski związek zawodowy jest potrzebny, żeby głos rolników był słyszany w kraju i w Unii Europejskiej. Związek daje nam zupełnie inne prawa i możliwości. Będziemy mogli na równi pracować z innymi europejskimi organizacjami rolniczymi – podkreślał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jaka wam sie kurwa krzywda dzieje rolnicy tylko cwelr narzekacie jak sie nie podoba to zostawic sprzedac i do roboty zapierdalac spedaluchy jedne to bedzie wam lepiej tak jak nam ....wypada klauny
Kretynie zajebany gdyby nie rolnictwo to byś gówno jadł nie mięso chleb nabiał itd.
ale cwelu gdyby nie ja to bys gnoj na desce rozwoził,słyszałes zeby ktos z Polnej,Sanwilu Fibrisu Policji Straży Wojska itd użalał sie nad soba widziałes żeby co rok pani z piekarni dostawała dofinansowanie unii...nie kondonie nie.... tylko wy ciagle płaczecie buraki jebane, za komuny były pgr y np. Pgr Kupiatycze dawał prace kilkudzisieciu osobom i utrzymanie ich rodzinom a dzisiaj ty debilu ilu ludzi zatrudnia ten właściciel...kilku...zmiana z Państwowego na Prywatne Gospodarstwo rolne a to Kupiatycze Nehrybka Medyka itd .i gdzie tu prospołeczne zmiany a ty mi tu ze gówno bym jadł.....gówno to ty denniaku ludzki ktory tylko dbasz jak wydrenowac nas ludzi
jaka wam sie kurwa krzywda dzieje rolnicy tylko cwelr narzekacie jak sie nie podoba to zostawic sprzedac i do roboty zapierdalac spedaluchy jedne to bedzie wam lepiej tak jak nam ....wypada klauny
Kretynie zajebany gdyby nie rolnictwo to byś gówno jadł nie mięso chleb nabiał itd.
ale cwelu gdyby nie ja to bys gnoj na desce rozwoził,słyszałes zeby ktos z Polnej,Sanwilu Fibrisu Policji Straży Wojska itd użalał sie nad soba widziałes żeby co rok pani z piekarni dostawała dofinansowanie unii...nie kondonie nie.... tylko wy ciagle płaczecie buraki jebane, za komuny były pgr y np. Pgr Kupiatycze dawał prace kilkudzisieciu osobom i utrzymanie ich rodzinom a dzisiaj ty debilu ilu ludzi zatrudnia ten właściciel...kilku...zmiana z Państwowego na Prywatne Gospodarstwo rolne a to Kupiatycze Nehrybka Medyka itd .i gdzie tu prospołeczne zmiany a ty mi tu ze gówno bym jadł.....gówno to ty denniaku ludzki ktory tylko dbasz jak wydrenowac nas ludzi