Rolnicy z gminy Dubiecko podziękowali za tegoroczne plony, a okazją ku temu były dożynki gminne, zorganizowane 17 sierpnia na placu przy boisku orlik w Wybrzeżu.
Obchody rozpoczęła dziękczynna msza św. w Kościele Parafialnym w Dubiecku pw. Niepokalanego Serca NMP, po której udano się w korowodzie na plac przy orliku. Podsumowanie tegorocznych żniw nie mogło się obyć bez symbolicznego przełamania się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Na ręce burmistrza Miasta i Gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka – wraz z kwiatami, ziołami, owocami i miodem – przekazała go młodzież działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dubiecku.
W dniu dożynek padło wiele słów na temat ważnej i potrzebnej pracy rolników. Ich trud w swoim przemówieniu docenił m.in. włodarz Dubiecka, dziękując w imieniu całej lokalnej społeczności. Pierwsze skrzypce grały też podczas święta plonów misternie wykonane dożynkowe wieńce, symbolizujące urodzaj i harmonię z naturą. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła miejscowa Orkiestra Dęta, a o kulinaria zadbały koła gospodyń z terenu gminy i indywidualni wystawcy, serwując tradycyjne potrawy i wypieki. Były też oczywiście występy artystyczne i wspólna biesiada. Na scenie zatańczyły i zaśpiewały: Zespół Taneczny Kupiatycze, Zespół Pieśni i Tańca Sanowiacy, Zespół Taneczny Radość i Kapela Ludowa Dynowianie. Całość zwieńczyła zabawa pod gwiazdami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze