Reklama

Bawili się i świętowali, dziękując za plony [ZDJĘCIA]


Rolnicy z gminy Dubiecko podziękowali za tegoroczne plony, a okazją ku temu były dożynki gminne, zorganizowane 17 sierpnia na placu przy boisku orlik w Wybrzeżu.


Obchody rozpoczęła dziękczynna msza św. w Kościele Parafialnym w Dubiecku pw. Niepokalanego Serca NMP, po której udano się w korowodzie na plac przy orliku. Podsumowanie tegorocznych żniw nie mogło się obyć bez symbolicznego przełamania się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Na ręce burmistrza Miasta i Gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka – wraz z kwiatami, ziołami, owocami i miodem – przekazała go młodzież działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dubiecku.

W dniu dożynek padło wiele słów na temat ważnej i potrzebnej pracy rolników. Ich trud w swoim przemówieniu docenił m.in. włodarz Dubiecka, dziękując w imieniu całej lokalnej społeczności. Pierwsze skrzypce grały też podczas święta plonów misternie wykonane dożynkowe wieńce, symbolizujące urodzaj i harmonię z naturą. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła miejscowa Orkiestra Dęta, a o kulinaria zadbały koła gospodyń z terenu gminy i indywidualni wystawcy, serwując tradycyjne potrawy i wypieki. Były też oczywiście występy artystyczne i wspólna biesiada. Na scenie zatańczyły i zaśpiewały: Zespół Taneczny Kupiatycze, Zespół Pieśni i Tańca Sanowiacy, Zespół Taneczny Radość i Kapela Ludowa Dynowianie. Całość zwieńczyła zabawa pod gwiazdami.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/08/2025 14:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama