Reklama

Uwaga! Gmina Żurawica ostrzega przed niedźwiedziami. Były widziane w rejonie Orzechowiec, Ujkowic i Lipowicy

„Informujemy mieszkańców, że w rejonie miejscowości Orzechowce, Ujkowice oraz Przemyśl-Lipowica zaobserwowano niedźwiedzie, w tym niedźwiedzicę z młodymi. Działając w imieniu Nadleśniczego, przekazujemy również prośbę o podjęcie działań informacyjnych skierowanych do mieszkańców dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z lasu. Do Nadleśnictwa wpłynęły kolejne sygnały o obecności tych zwierząt na wskazanym terenie”

– poinformował dziś po południu (21 maja) urząd gminy w Żurawicy.

Samorząd apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie zasad profilaktyki i rozsądku.

Reklama

Zaleca się:

  • poruszanie wyłącznie po głównych, uczęszczanych szlakach,
  • unikanie gęstych zarośli i młodników,
  • ograniczenie aktywności leśnej w godzinach świtu i zmierzchu, kiedy dzika zwierzyna jest najbardziej aktywna.

„W związku z zaistniałą sytuacją prowadzone są działania mające na celu zwiększenie monitoringu terenu. Wspólna, odpowiedzialna postawa oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwolą na bezpieczne korzystanie z terenów leśnych”

– dodaje żurawicki samorząd.

Jak postąpić w przypadku napotkania niedźwiedzia?

W razie spotkania nie ulegaj panice. Nie krzycz, nie wykonuj gwałtownych ruchów. Zachowaj jak największy dystans i wycofaj się. W żadnym wypadku nie zbliżaj się do niedźwiedzia. Nawet zaniepokojone zwierzę z reguły szybko się uspokaja, gdy człowiek zamanifestuje chęć odejścia. Szczególna ostrożność jest wskazana w przypadku spotkania matki opiekującej się młodymi. Wejście pomiędzy matkę a jej młode może sprowokować niedźwiedzicę do ataku.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama