Mimo upływu kilku miesięcy od tragedii, do której doszło w jednym z bloków przy ul. Lelewela w Przemyślu, żadna konkretna decyzja w sprawie losu dwóch psów rasy pitbulterier nie zapadła. Wciąż przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.
Zważywszy na okoliczności i obecną sytuację, opieszałość sądów może dziwić. Wciąż do psów, aby im posprzątać, podać wodę czy jedzenie, dostęp ma kierownik orzechowskiego schroniska Przemysław Grządziel. Tyle że ten zrezygnował z funkcji i kończy tam pracę 30 kwietnia br. Kto będzie się wówczas zajmował pitbulterierami?[paywall] Nie wiadomo.
22 marca br. w Sądzie Rejonowym w Przemyślu odbyła się rozprawa, w której oskarżonymi byli współwłaściciele psów Aneta G. i Mariusz S.
Mają postawione cztery zarzuty: utrzymywanie obu psów bez wymaganego zezwolenia prezydenta miasta Przemyśla, wprowadzanie do obrotu poza miejscem chowu kilkutygodniowego szczeniaka, co jest zakazane oraz brak szczepień przeciwko wściekliźnie u jednego z psów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Istotne jest jaka jest sytuacja prawna tych zwierząt- czy prawomocnie wydana została decyzja o ich odebraniu właścicielom.Jeżeli nie - to :- dlaczego koszty utrzymania ponosi Schronisko,- dlaczego właściciel nie wykonuje podstawowych czynności związanych z opieką nad zwierzętami - nie chce czy nie może?Prezydent Miasta , któremu podlega Schronisko ma do dyspozycji sztab fachowców, a Kierownik został z tematem sam...No brawo!!
Może ŻYCIE PODKARPACKIE skieruje to pytanie do przewodniczącego RM Przemyśl wszak to On wraz z politycznymi kolegami "trzęsie" władzą w mieście !
Poziom intelektualny bliski dna,mułu i wodorostów szkoda dalej komentować...
Znowu roztrząsacie i maglujecie temat dwóch wrednych, groźnych dla otoczenia kruczków. Podczas gdy co dnia do zasyfiałych, obskurnych rzeźni czy innych mordowni posyłanych jest setki tysięcy i miliony zwierząt, które przeżywają tam gehennę ale nie umieją o tym opowiedzieć. O tym, niestety, ani słowa. Smutne to i przykre, ale trzeba to powiedzieć, iż standardy, etyka i etos tej gazety jest, zgoła, bardzo niskich lotów.WŁOCHATY - PODŁOŚĆ (GŁOS ZWIERZĄT)YOUTUBE.COM - CZEGO PRODUCENCI MIĘS NAM NIE MÓWIĄWYZWOLENIE ZWIERZĄT - FACEBOOK.COM
WŁOCHATY - PODŁOŚĆ (GŁOS ZWIERZĄT) - CDA.PL
Smutne i przykre, wręcz wkur ...ce jest to, że nie rozumiesz o czym czytasz szanowny "rn". Co ma etos czy etyka gazety do nierozwiązane go problemu psów? Obniżasz swój lot... stety!
A może to pytanie do prezydenta to Jego działka ,ale ten dziad zawsze zrzuca winę i odpycha odpowiedzialność od siebie na innych jak dziecko w przedszkolu . A tak na marginesie to te psy już dawno powinni odstrzelić. Zagryzły dziecko ,które cierpiało pdzeokropnie o tym się nie piszę takie bydle z wypranym mózgiem ma więcej praw na tej ziemi od człowieka to jest dramat.
na postawione pytania i parę innych powinni odpowiedzieć zarówno Przewodniczący RM jak i Prezydent Miasta i wreszcie zająć się sprawą ponad podziałami- co obaj tak ochoczo deklarują. Tylko temat niewdzięczny , nie można się nim pochwalić w ulotce świątecznej ani na fejsbuku.Do roboty Panowie - temat jest do załatwienia.
ale macie problem ,pies morderca zastrzyk uspienie i po temacie a uwazasz inaczej weż je na utrzymanie
W pierwszej kolejności należałoby usypać właściciela psów!!!
złośliości ciag dalszy by dowalic komus. a może panie napiszesz jak to przemyslem trzesli fajkarze , dilerzy ci co mieli kasyna gier.
I to jest właśnie dyskusja na poziomie przemyślan. Wstyd!
Niech zdychaja psiaka wstrętne
Istotne jest jaka jest sytuacja prawna tych zwierząt- czy prawomocnie wydana została decyzja o ich odebraniu właścicielom.Jeżeli nie - to :- dlaczego koszty utrzymania ponosi Schronisko,- dlaczego właściciel nie wykonuje podstawowych czynności związanych z opieką nad zwierzętami - nie chce czy nie może?Prezydent Miasta , któremu podlega Schronisko ma do dyspozycji sztab fachowców, a Kierownik został z tematem sam...No brawo!!
Może ŻYCIE PODKARPACKIE skieruje to pytanie do przewodniczącego RM Przemyśl wszak to On wraz z politycznymi kolegami "trzęsie" władzą w mieście !