Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki wręczył dzisiaj, 25 listopada br., w Kancelarii Rady Ministrów nominacje dla czterech nowych wojewodów (lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego). Przemyślanka, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz została pełniącą obowiązki wojewody podkarpackiego.
Do wręczenia nominacji doszło podczas konferencji prasowej, która odbyła się o g. 13. Wojewodowie są przedstawicielami Rady Ministrów w poszczególnych województwach. Zgodnie z ustawą o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, wojewodę powołuje i odwołuje premier na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Obecnie jest to minister spraw wewnętrznych i administracji.
Premier M. Morawiecki odwołał ośmioro wojewodów i dwoje wicewojewodów, którzy uzyskali mandaty poselskie. W trzech przypadkach (podkarpackie, dolnośląskie, lubuskie) do czasu powołania nowych wojewodów, ich zadania będą wykonywać wicewojewodowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakie to piękne nie trzeba być błyskotliwym i mądrym aby zostać wojewodą. W przypadku tej pani nawet ma problemy z rejestracją list wyborczych jak miało to miejsce w 2018 roku. Widać ile warte jest Podkarpacie dla warszawki skoro nikogo lepszego ni chcą tu dać.
"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca". ZAPAMIĘTAJ!!!
Tak jak dawniej legitymacja partyjna jedynie słusznej partii jest swoistą przepustką dla towarzyszy i ich rodzin do państwowych synekur oraz posad. Biedna ta nasza Ojczyzna "dojona" na wiele różnych sposobów przez TKM.
Miła pani, nie patrzeć na swojego pryncypała niestety znowu posła byłego Marszałka Lotnictwa Marka Tadeusz, nie obrażać się na suwerena lecz brać się do roboty, razem z Pilchem do solidnej roboty bo ten wasz i mój Przemyśl staje się powoli niestety skansenem. Przecież widzicie na codzień jak rozwinął się Rzeszów pod kierunkiem starego lewicowca, obecnie bez określenia się Ferencaa jak wasza i moja mieścina zwana przez poprzedniego mera Chomę miastem wolnym i królewskim. O rządach Chomy nie będę pisać bo szkoda czasu i słów ale nad pisowskim Przemyślem jedynie popatrzeć z kopca i zapłatać. Ma pani obecnie niepowtarzalną szansę przy pomocy i to wydatnej Pilcha coś dla swojej mieściny zrobić pozytywnego bo kiedy jak nie teraz, bo kto jak nie wy. Może będzie to ten mityczny miliard złotych jaki otrzymał według Morawieckiego Przemyśl na rozwój, któremu wtórował nie kto inny a Wielki Marszałek Koronny ale my przemyski suweren pytamy z rozbawieniem gdzie ten miliard, co za to zrobiono, wybudowano. I cisza, nikt nic nie wie o mitycznych pieniądzach gdyby one faktycznie były w modrym Sanie zamiast wody płynął by nektar. A tak województwo podkarpackie kończy się na Rzeszowie, Mielcu Ortyla, Stalowej Woli Kwiecińskiego, Krośnie i Sanoku Kuchcińskiego, Jarosławiu Szmidt Rodziewicz i tam rozdzielono ten miliardowy skarb o którym na przemyskim peronie bajdurzył Morawiecki popierając obecnego posła Kuchcińskiego który ze znanym uśmieszkiem popierał te wiekopomne słowa pana premiera. No cóż można i tak, ciemny przemyski lud jak widać to kupił bo znowu ma swojego wielkiego posła, a Przemyśl urojony miliard i Bakuna wraz z grupką kukizowskiej młodzieży którzy zdradzeni przez swojego guru w przeciągu kilku godzin w panice zmienili nazwę swojej partii w radzie bezradzie. Tak to bywa jak się zdobywa władzę jedynie obietnicami, marząc o wielkim Przemyślu, będąc w zasadzie gołym i bosym, wymyślając co chwila jakieś dziwaczne propozycje dla ogłupionego suwerena jak ostatnio zagospodarowanie rybiego placu z pomysłu z którego i tak nic nie będzie, szkoda waszego czasu i energii którą można przeznaczyć na próbę znalezienia i sprowadzenia do Przemyśla przynajmniej jednego inwestora, nawet takiego małego by zatrzymać w Przemyśly przynajmniej resztek młodych którzy na wiosnę znowu gremialnie zwieją z zadupiabw poszukiwaniu pracy, lepszego życia. A ten rybi plac czy inne zaistępcze pomysły mają i mieć będą daleko w tyle. Dlatego apeluję jako stary przemyski obserwator do pani Hałasik Podhalicz i Pilcha macie niepowtarzalną szansę na wpisanie się dobrymi zgłoskami na kartach Przemyśla i do niego i tak wrócicie. Pytanie czy powrócicie do miasta z którego wszyscy będziemy dumni czy do upadłego zadupia którego będziemy jak obecnie się wstydzić. Niestety moi drodzy fani, niestety dzisiaj tak kończę bez mantry i bez morału.
"Rozkazy" z nowogrodzkiej za "niewdzięczność" Przemyślan są jasne i nic tu nie pomoże "biadolenie". A towarzysze wiernie będą stać na straży woli "najważniejszej" osoby w państwie.
Masakra, współczuję przemyślanie, obciach na maksa !!
NIE sposób się nie zgodzić, ale były już czasy pełnej władzy w mieście, powiecie, województwie, państwie jednej słusznej przez 4 lata.. I co z tego wynikło , a no nic, a to już raczej się nie powtórzy
Jakie to piękne nie trzeba być błyskotliwym i mądrym aby zostać wojewodą. W przypadku tej pani nawet ma problemy z rejestracją list wyborczych jak miało to miejsce w 2018 roku. Widać ile warte jest Podkarpacie dla warszawki skoro nikogo lepszego ni chcą tu dać.
"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca". ZAPAMIĘTAJ!!!
Apokalipsa