Wiejski Dom Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej po raz kolejny otworzył swoje podwoje dla twórców ludowych.
30 marca prawie trzydziestu z nich spotkało się tam na uroczystym przeglądzie twórczości, gdzie mogli zaprezentować swoje dzieła. Każdy z twórców otrzymał dyplom uznania oraz upominki. W ten symboliczny sposób wicestarosta przeworski Jacek Kierepka wraz z sekretarz Magdaleną Rachwał, radnymi, sołtysami, przewodniczącymi kół gospodyń podziękował za chęci, siły i zaangażowanie, z jakim dzielą się swoimi zdolnościami. A przekrój talentów jest szeroki. Wystawa, którą można było zwiedzić 1 kwietnia, ukazywała bowiem[paywall] zarówno haftowane obrazy, szydełkowane koszyczki, jak i pojemniki oraz ozdoby. Prezentowała efekty wielu umiejętności, jakie może posiąść człowiek z chęcią, predyspozycją i co najważniejsze – smykałką. Spotkanie w Gniewczynie umilił uczestnikom miejscowy zespół „Zośki”– działający już od 2007 roku, wielokrotny laureat przeglądów piosenek biesiadnych.
fot.UG Tryńcza
Wystawa twórczości ludowej w Gniewczynie Łańcuckiej promowała działania utalentowanych mieszkańców gminy Tryńcza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze