Reklama

Maciej Kamiński kolejnym kandydatem do prezydenckiego fotela

Po obecnym prezydencie miasta Przemyśla Wojciechu Bakunie i kandydacie Koalicji Obywatelskiej Tomaszu Dziumaku, obecny przemyski radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) ogłosił start w wyborach samorządowych na fotel włodarza nadsańskiego grodu.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia br. (druga tura – 24 kwietnia br.). Od początku br. większość komitetów wyborczych pracuje pełną parą, choć nie ujawniają jeszcze szczegółów. Zwłaszcza jeśli chodzi o kandydatów do rad miast czy gmin. Poznaliśmy natomiast już kilka nazwisk osób, które chcą wystartować w wyborach na fotel prezydenta Przemyśla. Dokładnie trzy. Jako pierwszy swój akces zgłosił obecny prezydent miasta Wojciech Bakun. Kolejnym kandydatem został Tomasz Dziumak, obecny dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, który rekomendowany jest przez Koalicję Obywatelską i Nową Lewicę. 4 lutego br. ujawnił się trzeci kandydat. To były przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, obecny radny PiS – Maciej Kamiński. Z poparciem tej partii i m.in. NSZZ „Solidarność” wystartuje z własnego komitetu pod nazwą – Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Kamińskiego. Ten został zarejestrowany 5 lutego br.[paywall]

– Listy kandydatów do rady miejskiej mamy już gotowe, ale oczywiście jeszcze nie będziemy odkrywać kart. Powiem tyle, że mamy na nich przedstawicieli wielu nowych środowisk

Reklama

– powiedział lakonicznie M. Kamiński.

Kandydatów jeszcze kilku będzie

Wiadomo, że na trójce kandydatów do magistratu przy ul. Rynek 1 się nie skończy. Na pewno swojego kandydata (lub kandydatkę) wystawi „Nasz Przemyśl”. To ugrupowanie jako pierwsze w Przemyślu (a trzecie w byłym województwie przemyskim) zarejestrowało swój komitet wyborczy. Już 31 stycznia br. Jak zapewnił radny Janusz Zapotocki, „Nasz Przemyśl” wciąż jest otwarty na współpracę z nowymi stowarzyszeniami czy ugrupowaniami, chce zwiększać swoją siłę, poszerzać horyzonty, wszystko oczywiście dla dobra miasta.

Reklama

Można się spodziewać, że swojego kandydata wystawi Trzecia Droga, czyli Polska 2050 Szymona Hołowni (wróble ćwierkają, że może nim być Arkadiusz Południak), swojego – „Przemyśl to My” – ugrupowanie, które niedawno zaprezentował przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal (kandydatem na prezydenta może być on sam).

53 zarejestrowane komitety

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora przemyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Zygmunta Leszczyńskiego, wspomniani nie są jeszcze oficjalnymi kandydatami, bo żadna oficjalna kandydatura nie wpłynęła. Te można zgłaszać do 14 marca br. (na prezydentów, burmistrzów i wójtów).

Reklama

– Tak, to prawda. Listy kandydatów do rad miast czy gmin natomiast można zgłaszać do 4 marca. Komisarz Wyborczy w Przemyślu nie powołał jeszcze komisji terytorialnych, miejskich i gminnych. Ostatnim dniem, kiedy może to zrobić to 27 lutego. Wówczas wszystko będzie jasne

– stwierdził Z. Leszczyński.

Póki co, część komitetów już się zarejestrowało. Do 5 lutego br. łącznie 53 (pełna lista obok). Pierwszy 31 stycznia br. i był to Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Sieniawa”. Jako ostatni wspomniany Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Kamińskiego w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama