Na święto letniego przesilenia jak co roku zaprasza Wioski Fantasy w Kuńkowcach.
22 czerwca wspólne świętowanie uświetni akustyczny koncert zespołu Łysa Góra oraz występ tancerzy ognia z grupy Outcast Flame Fireshow. Oprócz tradycyjnego obrzędu plecenia wianków i wielkiego ogniska zwieńczającego imprezę, za dnia od g. 15 trwać będą prelekcje, gra terenowa, pokazy rzemiosła oraz wystawy. Na terenie festiwalu funkcjonuje karczma z jadłem i napitkami. Możliwy jest nocleg.
Tegoroczna Noc Kupały jest dofinansowana przez Radę Powiatu Przemyskiego w ramach „małych grantów” na działalność kulturalną.
PROGRAM:
15.00 – Start imprezy,
rozpoczęcie pokazów rzemiosła (do 20.00)
rozpoczęcie gry terenowej
wspólne układanie stosu ogniskowego i. dekoracje
17.00 – prelekcja
18.00 – "Wianki magią plecione. Zioła w tradycji ludowej".
19.00 – plecenie wianków warsztaty
- próba zespołu
20.00 – przygotowania do korowodu
20.45 – wyjście korowodu nad rzekę
21.30 – rozpalenie ogni kupalnych
- koncert zespołu Łysa Góra
22.00 – występ tancerzy ognia Outcast Flame
22.20 – dalszy ciąg koncertu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ukraińskie pogańskie święto.Ukrainki znów będą się parzyć jak króliki. Żenada.
Rada powiatu przemyskiego sponsorem ukraińskiego swieta?Czy wy jesteście normalni. No chyba że z Ukrainą wam po drodze..
A słyszałeś o tym że Polacy to Słowianie? A o tym że Słowianie mieli swoją religię,obrzędy i obyczaje? Że na terenach polskich zwyczaje i obrzędy towarzyszyły Polakom jeszcze przez kilka wieków od oficjalnego wprowadzenia religii chrześcijańskiej? A o tym że większość świąt katolickich jest na miejscu dawnych świąt Słowian? A kościoły zostały zbudowane na miejscach dawnych świątyń i miejsc obrzędowych Słowian? Piszesz że to ukraińskie święto, jeśli już to święto Słowian do których zaliczamy też mieszkańców dawnej Rusi współcześnie zwanych Ukraińcami. Ziemia przemyska zresztą zawsze była terenem przygranicznym, należącą raz do Rusi raz do Polski, choć była też we władaniu Węgrów, gdzie mieszały się etnicznie,kulturowo dwa narody słowiańskie: polski i ruski/ nie myl proszę z Rosjanami/ czy to Ci się podoba czy też nie.Historii nie zmienisz choć możesz ja pisać na nowo.
Ukraińcy nigdy nie byli slowianami.Proszę trochę poczytać.
Noc Kupały to pogańska tradycja Słowian wschodnich.Na terenach etnicznie polskich to Noc Sobótki.Zawsze obchodzona przy najkrótszej nocy czyli z 21 na 22 czerwca.Nazwa pochodzi od słowa "kump" w języku staroruskim znaczy"gromada"Jest związane z czczeniem ognia,wody,słońca i księżyca.Miało wpływać na plony,miłość oraz płodność.Zwyczaje to ogniska,wróżby,tańce ale głównie to wianki i związane z nimi rytuały.Katolicy wprowadzili jako alternatywe "noc świętojańska" obchodzona z 23 na 24 czerwca.Dodali swoje gusło czyli kwitnacy kawiat paproci. Swięto nie przyjęło sie w tradycji ludowej.W naszym regionie tradycyjnie od zawsze "noc kupały" hucznie świetowali Ukraińcy, Słowacy oraz Czesi.
Slowianin czyli przemyski obserwator! Już się trollu uaktywniles?! znowu wszystkich pouczasz?!
A Lachiw budut rezat czy to jeszcze nie pora???
Tadeusz masz rację reszta komentarzy to ciemnota wszystko łączą z Ukrainą a wystarczy tylko czy aż poczytać...
Starosta Przemyski nie tylko finansuje noc kubaly, starosta chce Polakom zrobić Wołyn lub Kosowo,współuczestniczy w rozbiorze polski,celowo wyraził zgodę aby kuria grekokatolicka mogła zrobić przekręt z nieruchomościami i oddał ziemię przy granicy w gm Fredropol parafii grekokatolickiej z Lublina.
Ukraińskie pogańskie święto.Ukrainki znów będą się parzyć jak króliki. Żenada.
Będą striłci kopulować.
Rada powiatu przemyskiego sponsorem ukraińskiego swieta?Czy wy jesteście normalni. No chyba że z Ukrainą wam po drodze..