Reklama

Majowy przypływ świeżej krwi

W Jarosławiu odbyła się kolejna rekrutacja kandydatów do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W szeregi „terytorialsów” wcielonych zostało 79 ochotników, w tym z: Przemyśla, Jarosławia i Przeworska.

Rekruci przejdą teraz 16-dniowe szkolenie podstawowe (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem) i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe. Ten czas spędzą na[paywall] terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.


Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy.

– Podczas szkolenia taktycznego żołnierze odbędą praktyczne ćwiczenia uczące  przetrwania w czasie działań wojennych. Dla wszystkich priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału i nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin końcowy po wyznaczonej pętli taktycznej. Podczas tego sprawdzianu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.

Na zakończenie szkolenia podstawowego żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Uroczystości odbędą się 23 maja br. w Nowej Dębie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do batalionów lekkiej piechoty w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama