W Jarosławiu odbyła się kolejna rekrutacja kandydatów do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W szeregi „terytorialsów” wcielonych zostało 79 ochotników, w tym z: Przemyśla, Jarosławia i Przeworska.
Rekruci przejdą teraz 16-dniowe szkolenie podstawowe (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem) i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe. Ten czas spędzą na[paywall] terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze