Reklama

„Malowanie światłem” w Galerii Projektor Sztuki

03/12/2022 08:00

21 listopada, w budynku jarosławskiego „Sokoła” przy placu Mickiewicza odbył się kameralny wernisaż wystawy uczestników sekcji fotograficznej działającej w ramach programu „Zajęcia Klubowe WTZ” przy PSONI Koło w Jarosławiu. Wydarzenie prowadziła dyrektor JOKiS Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska. Poza artystami uczestniczyli w nim między innymi instruktorka terapii zajęciowej Lucyna Jadam oraz opiekun i mentor grupy Michał Krawiec.

Ekspozycja to 30 prac podopiecznych i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i – jak zaznaczył mentor fotografów amatorów Michał Krawiec – to ułamek zdjęć, które powstały w ramach zajęć.

Zdjęcia były tworzone w[paywall] plenerze, przedstawiają florę, faunę, architekturę i krajobrazy. Są także fotografie studyjne, które dzięki pracy ze światłem wyglądają na surrealistyczne i nieoczywiste.

Phōtós i gráphō

Podczas swojej przemowy Michał Krawiec odwołał się do pochodzenia słowa „fotografia”. Greckie phōtós oznacza światło, a gráphō pisać. Fotograf zaznaczył, że poza światłem prace jego podopiecznych „pisane” są także sercem.

Podkreślił ich zaangażowanie i wyjątkowe spojrzenie na świat, które wyróżnia fotografów amatorów. Wystawiono prace: Karoliny Grześ, Krzysztofa Misia, Agnieszki Piwowońskiej, Karola Sosa, Aleksandry Norek, Bartka Grzesia, Krzysztofa Pietlucha, Aleksandry Hołub oraz Adriana Ogryzka. Wśród ekspozycji można podziwiać także zdjęcia samego Michała Krawca.

Reklama

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 2 stycznia 2023 roku, w Galerii Projektor Sztuki, w holu budynku JOKiS.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama