W ciągu jednego dnia dwudziestoletni kierowca dwukrotnie dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych, ryzykując własne życie i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Brawura słono kosztowała mieszkańca Jarosławia.
W piątek, 31 października po g. 11, na obwodnicy Jarosławia, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw, którego kierujący nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h, ale także nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. W tym przypadku 20-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 4100 zł. oraz 18 punktami karnymi.
Tego samego dnia, około g. 19.30, także obwodnicy Jarosławia, policjanci z jarosławskiej grupy SPEED, zauważyli volvo oraz bmw poruszające się z nadmierną prędkością. Kierujący wyprzedzali inne pojazdy, a ich styl jazdy wskazywał na to, że mogą się "ścigać". Zostali zatrzymani w Wierzbnej.
Kierującym bmw ponownie okazał się notowany kilka godzin wcześniej 20-latek, który znów przekroczył dozwoloną prędkość i przy ograniczeniu do 90 km/h pędził z prędkością 160 km/h, nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz nie stosował się do obowiązujących znaków drogowych.
– Za powyższe wykroczenia policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 8450 zł oraz 26 punktów karnych. Wraz z kierującym podróżował 22-letni pasażer, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł
Reklama
– przekazała jarosławska policja podsumowując, że 20-latek w ciągu jednego dnia, za lekceważenie przepisów w ruchu drogowym został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 12 550 zł oraz 44 punktami karnymi.
Za kierownicą drugiego ze ścigających się pojazdów siedział 18-latek. Mężczyzna w trakcie jazdy również nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, nie stosował się do obowiązujących znaków drogowych a dodatkowo poruszał się pojazdem niewyposażonym w obowiązkową gaśnicę, a samochód którym kierował był niesprawny technicznie. W tym przypadku za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca Jarosławia mandat w kwocie 4050 zł i 10 punktów karnych.
– Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość, ryzykowne wyprzedzanie i lekkomyślność to najczęstsze przyczyny tragicznych wypadków. Pamiętaj! Zwolnij, myśl i szanuj innych uczestników ruchu. Chwila brawury może kosztować życie – Twoje lub kogoś innego
– przypomina policja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze