Reklama

Mandat w wysokości 12 550 zł oraz 44 punkty karne trafiły na konto 20-letniego kierowcy [WIDEO, ZDJĘCIA]

17/11/2025 08:30

W ciągu jednego dnia dwudziestoletni kierowca dwukrotnie dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych, ryzykując własne życie i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Brawura słono kosztowała mieszkańca Jarosławia.

W piątek, 31 października po g. 11, na obwodnicy Jarosławia, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw, którego kierujący nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h, ale także nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. W tym przypadku 20-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 4100 zł. oraz 18 punktami karnymi.   

Tego samego dnia, około g. 19.30, także obwodnicy Jarosławia, policjanci z jarosławskiej grupy SPEED, zauważyli volvo oraz bmw poruszające się z nadmierną prędkością. Kierujący wyprzedzali inne pojazdy, a ich styl jazdy wskazywał na to, że mogą się "ścigać". Zostali zatrzymani w Wierzbnej.

Reklama

Kierującym bmw ponownie okazał się notowany kilka godzin wcześniej 20-latek, który znów przekroczył dozwoloną prędkość i przy ograniczeniu do 90 km/h pędził z prędkością 160 km/h, nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz nie stosował się do obowiązujących znaków drogowych.

– Za powyższe wykroczenia policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 8450 zł oraz 26 punktów karnych. Wraz z kierującym podróżował 22-letni pasażer, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł

Reklama

– przekazała jarosławska policja podsumowując, że 20-latek w ciągu jednego dnia, za lekceważenie przepisów w ruchu drogowym został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 12 550 zł oraz 44 punktami karnymi.  

Za kierownicą drugiego ze ścigających się pojazdów siedział 18-latek. Mężczyzna w trakcie jazdy również nie sygnalizował zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, nie stosował się do obowiązujących znaków drogowych a dodatkowo poruszał się pojazdem niewyposażonym w obowiązkową gaśnicę, a samochód którym kierował był niesprawny technicznie. W tym przypadku za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca Jarosławia mandat w kwocie 4050 zł i 10 punktów karnych.  

Reklama

– Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość, ryzykowne wyprzedzanie i lekkomyślność to najczęstsze przyczyny tragicznych wypadków. Pamiętaj! Zwolnij, myśl i szanuj innych uczestników ruchu. Chwila brawury może kosztować życie – Twoje lub kogoś innego

– przypomina policja. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/11/2025 08:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama