Kobiety są inspiracją pisarzy, poetów, fotografów i malarzy. Literaci opisują ich wygląd, cechy charakteru, upodobania, przyzwyczajenia, sposób bycia. Malarze, kolorem, jego nasyceniem i techniką pragną przedstawić kobietę jak najpiękniej, wyidealizowaną lub zupełnie naturalistycznie. We wszystkich przypadkach kobieta kryje w sobie tajemnicę, którą usiłują wydobyć i odkryć artyści.
W Ośrodku Szkoleniowym „Belferek”, w dniu 10 marca odbył się wernisaż „Kobieta okiem artysty” zorganizowany przez robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Przemyślu. Swoje prace wystawili: Teresa Paryna – poetka i malarka, Marzena Walicka
– ikonopisarka i malarka, Sylwia Kaczmarek – malarka, Władysław Zych – rzeźbiarz, poeta i malarz. Każdy z artystów jest indywidualnością i w sposób sobie właściwy przedstawił kobiety malując różną techniką: akwarela, olej, akryl, pastele tłuste. Każdy z nich również ma swój wypracowany styl malowania i ulubione techniki. Wieczór miał miejsce w Dniu Mężczyzny więc uczciliśmy zarówno Panie jak i Panów. W drugiej części wieczoru prowadzonego przez Marię Gibałę kolejno obecni na wieczorze poeci prezentowali wiersze poświęcone kobietom i mężczyznom. W pierwszej części wieczoru poezję śpiewaną wykonał Adam Hajduk. Na zakończenie popularne standardy śpiewał razem z uczestnikami Jerzy Markowicz. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy i spojrzenia na kobiety okiem artysty.
Maria Gibała
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze