Reklama

Marcowe święto kobiet i mężczyzn [ZOBACZ ZDJĘCIA]

29/03/2026 17:05

Kobiety są inspiracją pisarzy, poetów, fotografów i malarzy. Literaci opisują ich wygląd, cechy charakteru, upodobania, przyzwyczajenia, sposób bycia. Malarze, kolorem, jego nasyceniem i techniką pragną przedstawić kobietę jak najpiękniej, wyidealizowaną lub zupełnie naturalistycznie. We wszystkich przypadkach kobieta kryje w sobie tajemnicę, którą usiłują wydobyć i odkryć artyści.

W Ośrodku Szkoleniowym „Belferek”, w dniu 10 marca odbył się wernisaż „Kobieta okiem artysty” zorganizowany przez robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Przemyślu. Swoje prace wystawili: Teresa Paryna – poetka i malarka, Marzena Walicka
– ikonopisarka i malarka, Sylwia Kaczmarek – malarka, Władysław Zych – rzeźbiarz, poeta i malarz. Każdy z artystów jest indywidualnością i w sposób sobie właściwy przedstawił kobiety malując różną techniką: akwarela, olej, akryl, pastele tłuste. Każdy z nich również ma swój wypracowany styl malowania i ulubione techniki. Wieczór miał miejsce w Dniu Mężczyzny więc uczciliśmy zarówno Panie jak i Panów. W drugiej części wieczoru prowadzonego przez Marię Gibałę kolejno obecni na wieczorze poeci prezentowali wiersze poświęcone kobietom i mężczyznom. W pierwszej części wieczoru poezję śpiewaną wykonał Adam Hajduk. Na zakończenie popularne standardy śpiewał razem z uczestnikami Jerzy Markowicz. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy i spojrzenia na kobiety okiem artysty.

Maria Gibała

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/03/2026 17:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama